کنکور

ما را حمایت کنید
  • دبیرستانی - کنکوری

    فرا

تبلیغ 2
تبلیغ 3
تبلیغ 2

تازه های سایتپست ویژه : بسته جامع و طلایی کنکور و دبیرستان

pakaij-tarh-jadid94

یکی از جامع ترین و ارزان ترین پکیج های کنکوری و دبیرستانی امروز در اختیار شما قرار دارد – شامل جزواتی که در هیج جای دیگری نخواهید یافت از مدرسین برتر کنکور و مدرسین رتبه های برتر- تکنیک هایی که راه را برای شما هموار خواهد نمود.فروش به صورت کلی و تک درس

جهت مشاهده کلیک کنید

مصاحبه با رتبه ۴ کامپیوتر ۹۱ مهندس آرش مژدهی

مصاحبه با رتبه ۴ کامپیوتر ۹۱ مهندس آرش مژدهی

ضمن عرض سلام و تشکر بابت وقتی که در اختیار ما قرار دادید، لطفاً خودتان را معرفی بفرمایید.

به­نام خدا و با سلام خدمت همه داوطلبان عزیز کنکور کارشناسی ارشد آرش مژدهی هستم فارغ التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار از دانشگاه بابلسرِ مازندران.

جناب مهندس! ورودی چه سالی بودید و فارغ التحصیل چه سالی و با چه معدلی هستید؟

ورودی سال ۸۷ دانشگاه مازندران بابلسر فارغ التحصیل سال۹۱ با معدل ۸۸/۱۸.


درکنکور سراسری کارشناسی ارشدِ سال گذشته چه رتبه­ای کسب کردید؟

رتبه­ی ۴ امنیت شبکه و ۱۴ IT را کسب کردم.

آقای مژدهی! از چه زمانی برای کارشناسی ارشد هدف گذاری کردید؟

از ترم یک کارشناسی قصد داشتم تا مقاطع بالا تحصیل کنم.

یعنی هدف بعدیتان شرکت در کنکور دکترا است؟

إن شاء­الله، دوست دارم تا مقطع دکترا هم ادامه تحصیل بدهم.

از چه زمانی برای هدفتان برنامه­ریزی کردید و شروع به درس خواندن نمودید؟

از اول تابستان قصد داشتم برای ارشد شروع کنم ولی بدلیل داشتن کارآموزی نتوانستم. اواسط تیر بود که شروع کردم. البته تا ساعتِ دو در کارآموزی بودم و بعد از اون وقتی به خانه می­آمدم درس می­خواندم. تقریباً روزی پنج ساعت می­شد.

نحوه درس خواندنتان در دوره تابستان چگونه بود؟

خُب من در دوره­ی تابستان کلاس­های کنکور کارشناسی ارشد نصیر شرکت کردم و همزمان با آنها کارآموزی هم می­رفتم و درس هم می­خواندم.

در کدامیک از کلاس­های دوره تابستان شرکت کردید؟

کلاس­های تابستان معماری کامیپوتر دکتر اجلالی، معماری شبکه و سیستم عامل دکتر حقیقت را شرکت کردم.

قبل از اینکه سراغ کیفیت کلاس­ها برویم، دروس کنکور رشته مهندسی کامپیوتر را به همراه ضریب کنکوری آنها برایمان بفرمایید.

بله حتما! در رشته مهندسی کامپیوتر گرایش امنیت شبکه از دروسِ زبان با ضریب یک، ساختمان داده و شبکه الگوریتم و گسسته و مهندسی نرم افزار۱و۲ با ضریب چهار، پایگاه داده با ضریب یک، سیستم عامل با ضریب یک، هوش با ضریب یک و معماری کامپیوتر با ضریب یک در کنکور سوال طرح می­شود.

برایمان گفتید که سه کلاس ثبت نام کردید، کیفیت برگزاری آنها چگونه بود؟

بدون اغراق بگویم دکتر حقیقت در سیستم عامل فوق­العاده بودند و واقعاً کلاس خوبی بود. درس دادنشان طوری بود که دید خیلی خوبی از درس به دانشجو داده می­شد و واقعاً درس جذابیت پیدا می­کرد. همینطور دکتر اجلالی نیز استاد مجرب و ماهری بودند که حضورشان در یک موسسه به واقع باید غنیمت شمرده شود. همینقدر برایتان بگویم وقتی که کلاس­ها به پایان رسید؛ واقعاً از انتخاب این کلاس­ها و شرکت در آنها راضی بودم.

ازاینکه اینگونه بوده خوشحالیم و از اساتید محترم نیز متشکریم. نحوه آشنایی شما با موسسه نصیر چگونه بود؟

از طریق اینترنت با نصیر آشنا شدم.

اگر امکان دارد برای خوانندگان ما بیشتر توضیح دهید.

بله حتما! ماجرا از این قرار بود که مشغول جستجوی اینترنتی برای پیداکردن بهترین مرکز کارشناسی ارشد بودم که تمام عوامل و نیازهای من را تأمین­کند. درهمین حین به وبلاگی از یک دانشجوی ارشد که سال­های گذشته در کنکور ارشد شرکت­کرده­بود برخوردم که چندین موسسه کارشناسی ارشد را از نظر تمامی عوامل تعیین­کننده مانند کیفیت برگزاری کلاس­ها، راندمان کلاس­ها، توانایی اساتید، اعتبار اساتید و هزینه­ی شرکت در کلاس­ها و محیط برگزاری کلاس­ها مقایسه کرده­بود که درآن رده­بندی، مرکز خدمات آموزشی نصیر در مقام نخست بود و اونجا بود که با نصیر آشنا شدم.

یعنی تنها بواسطه یک وبلاگ نصیر را انتخاب کردید؟

البته که نه، بعد از آشنا شدن با نصیر به­دلیل اینکه نصیر تبلیغات فراوانی ندارد؛ درصدد تحقیق برآمدم و با پرس­و­جو از دوستانی که سال گذشته در کنکور شرکت کرده­بودند و همچنین با حضور در دانشگاه صنعتی خواجه نصیر و بازدید محیط کلاس­ها از نزدیک و دیدن قیمت کلاس­ها، دیگر در انتخاب خودم مطمئن شدم.

از انتخاب خودتان راضی هستید؟

صددرصد! همانطور که گفتم، بعد­از پایان کلاس­ها واقعاً احساس رضایت می­کردم وخُب، رتبه­ام هم نشان­داد که انتخابم درست و کارشناسی بود.

آیا به نظر شما که شاگرد اول دانشگاه بودید، شرکت در کلاس­های آمادگی کنکور الزامی است؟

به­طور ­کلی نمیشود گفت. این بستگی به هر داوطلب دارد در مورد خودم بیشتر به توصیه دوستانم که سال گذشته شرکت­کرده­بودند؛ در این کلاس­ها شرکت کردم که پیشنهاد می­دادند که اگر شرکت­کنم برایم بهتر است و همینطور هم شد.

یعنی بعد از شرکت در کلاس­ها فکر نکردی که خودت هم می­توانستی به این سطح از آمادگی برسی؟

نه. گرچه گفتنش سخته ولی به هرحال نمیشود وجود یک استادِ کاربلد را در طی کردن این مسیر دشوار نادیده گرفت. شاید اگر خودم قصدداشتم به این سطح از آمادگی برسم، با تلاش چندین برابری حاصل می­شد که مستلزم صرف­کردن وقت خیلی خیلی بیشتری بود و اینکه استرس زیادی می­گرفتم. همانطور که می­دانید استرس نداشتن و زمان از فاکتورهای تعیین­کننده در این کنکور است.

بعد از تابستان، ترم مهر را چطور درس می­خواندید و چگونه برنامه ریزی کرده بودید؟

من در ترم مهر ۱۸واحد درسی داشتم و سه روز در هفته در دانشگاه کلاس بودم، روزهایی که دانشگاه کلاس داشتم تقریبا کامل بود به نحوی که از صبح تا ساعت هفت بعد از ظهردانشگاه بودم که اگر هم درس می­خواندم از دو ساعت فراترنمی­رفت و روزهایی هم که دانشگاه نداشتم به طور متوسط روزی هشت الی نه ساعت درس می­خواندم و مطالعه داشتم.

آیا حین درس خواندن خلاصه­برداری هم می­کردید؟

نه. من اوایل هرمطلبی به ذهنم می­رسید که ممکن است مهم باشد را کنار کتاب یادداشت­می­کردم تا در دوره به آن نکته توجه کنم. ولی اواخر، تقریباً از اواسطِ آذر­ماه به توصیه اساتید شروع به خلاصه­برداری کردم که البته به داوطلبان توصیه می­کنم که اگر نیت انجام این کار را دارند، از زمان­های زودتری تصمیم به خلاصه­برداری بگیرند.

حل کردن تشریحی تست­ها را پیشنهاد می­کنید؟

بله! خیلی خوب است که تست­ها رو تشریحی ابتدا حل کنیم و پایه درسیِ خودمان را قوی کنیم.

محل مطالعه شما کجا بود؟ خانه یا دانشگاه یا سالن مطالعه؟

خونه درس می­خواندم و مشکلی هم نداشتم. چون اگر هم سرو­صدایی بود؛ به هیچ وجه حواسم پرت نمی­شد و روی درس خواندنم تمرکز داشتم.

از منابعی که برای کنکوراستفاده کردی برای خوانندگان بفرمایید.

برای معماری از جزوه دکتر اجلالی استفاده­کردم. ریاضی مهندسی هم کتاب آقای مهندس کریمی،برای شبکه کتاب مرجع استالینز و کتاب دکتر حقیقت را خواندم. گسسته کتاب مرجع روزن بود و بقیه دروس هم کتاب­های مرجع و همچنین تست­های سال گذشته.

به طور کلی در ایام آمادگی برای کنکور، روزی چند ساعت مطالعه داشتید؟

در تابستان به طور متوسط روزانه ۴ الی ۵ ساعت درس می­خواندم.

زمستان ۶ الی ۷ ساعت و ماه­های آخر بعد از امتحانات، روزی ۱۲ساعت درس می­خواندم، یعنی تقریباً آواخر آذر ماه.

آیا در ایام آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد تفریح هم داشتید؟

بله! درس خواندن به طور مطلق هم اصلاً خوب نیست. زمانی که دانشگاه بودم و در شهر بابل بعد­از چند روز درس­خواندن کنار دریا و یا رودخانه می­رفتم و انرژی مجدد می­گرفتم.

ماه پایانی دوره آمادگی برای کنکور را چگونه مطالعه می­کردید؟

بعد از امتحانات دانشگاه، فقط خلاصه­برداریهای گذشته را می­خواندم و تا روز کنکور فقط تست می­زدم و یا تست­هایی که قبلا زده بودم را دوره می­کردم.

هفته آخر و پایانی قبل از کنکور چطور بر شما گذشت؟

هفته­ی آخر از بابل به تهران آمدم و نشد زیاد درس بخوانم که خدا را شکر مشکلی هم ایجاد نشد.

آیا شب قبل از کنکور استرس داشتید؟

حقیقت اینکه بله! استرس داشتم و تا ساعت یک یا دو از استرس بیدار­بودم. سرجلسه هم استرس داشتم که بعد­از شروع آزمون و بعد­از گذشت چند دقیقه از شروع آزمون به حالت طبیعی برگشتم. داوطلبان امسال از این جهت نگران نباشند. فکر می­کنم کمی طبیعی باشد.

آیا بعد از آزمون حدس می­زدید که چنین رتبه­ای کسب می­کنید؟

بله! مطمئن بودم که رتبه­ی زیرِ بیست می­آورم.

توصیه­ی شما به کسانی که امسال کنکور دارند:

اولین توصیه­ام این است که بیشتر روی منابع کار­کنند. یعنی از ابتدا پایه­ی خودشان را قوی­کنند. هرطوری که میتوانند منابع را خوب بخوانند و بعد به سراغ تست زدن بروند. نکته­ی دیگر اینکه هیچ درسی را حذف نکنند به دلیل اینکه ممکن است تست­های همان درس در کنکور آسان طرح شود و داوطلب از حذف­کردن آن درس ضرر می­کند و از رقبای خود عقب می­ماند. و توصیه­ی پایانی اینکه باز تأکید می­کنم که روی منابع درس­ها و سؤالات تشریحی آنها تمرکز بیشتری داشته­باشند.

ضمن عرض تشکرِ مجدد از حضور شما، اگر صحبت پایانی دارید بفرمایید:

درپایان از اساتید دانشگاه مازندران، دکتر اجلالی، دکتر حقیقت و خانواده­ام که درجهت موفقیت من تلاش­کردند، تشکر و قدردانی می­کنم

برچسب‌ها: مصاحبه با رتبه ۴ کامپیوتر ۹۱ مهندس آرش مژدهی

X
جزوات تکنیکی