کنکور

ما را حمایت کنید
  • دبیرستانی - کنکوری

    فرا

تبلیغ 2
تبلیغ 3
تبلیغ 2

تازه های سایتپست ویژه : بسته جامع و طلایی کنکور و دبیرستان

pakaij-tarh-jadid94

یکی از جامع ترین و ارزان ترین پکیج های کنکوری و دبیرستانی امروز در اختیار شما قرار دارد – شامل جزواتی که در هیج جای دیگری نخواهید یافت از مدرسین برتر کنکور و مدرسین رتبه های برتر- تکنیک هایی که راه را برای شما هموار خواهد نمود.فروش به صورت کلی و تک درس

جهت مشاهده کلیک کنید

بازار‌سهام منتظر روشن‌شدن برخی‌ ابهامات

بازار‌سهام منتظر روشن‌شدن برخی‌ ابهامات

مصطفی امید قائمی با بیان مطلب فوق گفت: اکثر مدیریت شرکت‌ها و سهامداران حقوقی در اینکه قیمت‌ها در حال حاضر به قیمت‌های ارزنده‌ای رسیده، نه تنها شکی ندارند، بلکه معتقدند هم اکنون فرصت خوبی برای سرمایه گذاری است و در صورتی که منابعی در اختیار داشته باشند صرف خرید سهام می‌کنند، چون برایشان مقرون به صرفه است و در این قیمت ها فروشنده نیستند.

وی در ادامه افزود: بازار منتظر است که این اطلاعات کامل شفاف شود، البته کاهش قیمت نفت بر کلیت بازار و شرکت ها اثرات فوری ندارد. اما از آنجایی که یک فاصله زمانی بین اثرگذاری کاهش قیمت نفت بر برخی محصولات پتروشیمی وجود دارد، این استنباط می شود که چون کاهش قیمت محصولات پتروشیمی نسبت به کاهش قیمت نفت کمتر است، این موضوع در کلیت به نفع بازار و مشخصاً شرکت های پتروشیمی که از مواد اولیه نفت استفاده می کنند، تمام می شود در نتیجه سود شرکتها در مجامع افزایش پیدا می‌کند. پس هر چه سریعتر شفافیت لازم صورت بگیرد، برای کلیت بازار بهتر است.

این کارشناس ارشد بازار سرمایه تصریح کرد: بازار نیاز به رفع ابهام دارد. خیلی از شرکت‌ها هم اکنون با کاهش فروش محصولات روبه رو شدند و از آنجایی که چشم انداز کاهش قیمتی وجود دارد، بازار اقدام به خرید محصولات نمی کند و بدین ترتیب شرکت ها هم با کاهش فروش و هم با کاهش قیمت فروش مواجه هستند.

امید قائمی اظهار کرد: وجود همین ابهامات به عاملی تبدیل شده که خرید و فروش در بازار سرمایه با احتیاط بیشتری انجام گیرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، مدیرعامل سابق فرابورس در خصوص رفتار سهامداران حقوقی و نقش آنها در ایجاد ثبات در شرایط فعلی گفت: سهامداران حقوقی هم اکنون شدیداً درگیر طرحهای اولیه خوبی که از طرف مجموعه وزارت نفت و وزارت صنعت، معدن و تجارت مطرح شده هستند و بیشتر منابع موجودشان را به آن سو سوق می دهند.

وی ادامه داد: با این اوصاف اکثر مدیریت شرکتها در اینکه قیمت ها به نرخ های ارزنده‌ای رسیده شکی نداشته و قطعاً فروختن سهام در این شرایط و در این قیمتها را مقرون به صرفه و منطقی نمی‌دانند.

پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد آنلاین (بورس

X
جزوات تکنیکی