کنکور

ما را حمایت کنید
  • دبیرستانی - کنکوری

    فرا

تبلیغ 2
تبلیغ 3
تبلیغ 2

تازه های سایتپست ویژه : بسته جامع و طلایی کنکور و دبیرستان

pakaij-tarh-jadid94

یکی از جامع ترین و ارزان ترین پکیج های کنکوری و دبیرستانی امروز در اختیار شما قرار دارد – شامل جزواتی که در هیج جای دیگری نخواهید یافت از مدرسین برتر کنکور و مدرسین رتبه های برتر- تکنیک هایی که راه را برای شما هموار خواهد نمود.فروش به صورت کلی و تک درس

جهت مشاهده کلیک کنید

۵ دانشگاه برتر ایران در رتبه بندی سایماگو / دانشگاه آزاد در صدر

براساس شاخص برون داد علمی در بازه زمانی ۲۰۱۱-۲۰۰۷ در پایگاه رتبه بندی سایماگو، دانشگاه آزاد، دانشگاه تهران، دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه صنعتی امیرکبیر به ترتیب ۵ دانشگاه برتر جمهوری اسلامی ایران هستند.

طبق آخرین آمار منتشر شده در پایگاه سایماگو دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان برترین دانشگاه در سطح کشور و خاورمیانه، توانسته جایگاه خود را در سطح بین المللی از ۲۳۰ به ۸۷ ارتقا دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس اعلام مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، سایماگو سیستمی است که دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی جهان را براساس عملکرد پژوهشی در قالب مقالاتی که در نشریات معتبر بین المللی چاپ می شود، ارزیابی و رتبه بندی می کند. در آخرین رتبه بندی منتشر شده توسط سایماگو در سال ۲۰۱۳ میلادی مقالات علمی دانشمندان و پژوهشگران را در بازه زمانی ۲۰۱۱-۲۰۰۷ و براساس اطلاعات موجود در پایگاه اسکاپوس پردازش نموده است. ۷ شاخص مورد توجه در رتبه بندی سایماگو عبارتند از:

–         شاخص برون داد : یعنی تعداد کل مدارک منتشرشده در نشریات علمی نمایه شده در پایگاه اسکاپوس.

–         شاخص های همکاری بین المللی: حاکی از سهم تولیدات علمی یک موسسه است که در همکاری با موسسات خارجی تولید شده است.

–         شاخص تأثیر نرمال سازی شده : ارتباط بین میانگین تأثیر علمی یک موسسه و میانگین جهانی.

–         شاخص انتشارات با کیفیت بالا(Q1): نشان دهنده سهم آن قسمت از تولیداتی است که دانشگاه در پرنفوذترین نشریات علمی دنیا منتشر می کند.

–         شاخص تخصص: نشان دهنده میزان تمرکز با پراکندگی موضوعی تولیدات علمی یک موسسه است.

–         شاخص نرخ برتری: نشان دهنده آن میزان از تولیدات علمی یک موسسه به درصد است که در مجموعه ۱۰ درصد برتر از پراستنادترین مقالات در رشته های علمی مرتبط با آنان قرار گرفته اند.

–        شاخص رهبری علمی: نشان دهنده تعداد مقالاتی است که در آن ها نویسنده مسئول به موسسه مورد نظر تعلق دارد.

رتبه ۵ دانشگاه برتر ایران در سطح بین المللی

در رتبه بندی سال ۲۰۱۳ و براساس شاخص برون داد علمی در بازه زمانی ۲۰۱۱-۲۰۰۷، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه تهران، دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه صنعتی امیرکبیر به ترتیب ۵ دانشگاه برتر جمهوری اسلامی ایران می باشند.

۱-     رتبه پنج دانشگاه برتر ایران در سطح بین المللی به ترتیب عبارتند از :۸۷، ۲۲۶، ۳۴۸، ۴۳۹ و ۴۹۰.

۲-     رتبه پنج دانشگاه برتر ایران در سطح منطقه خاورمیانه به ترتیب عبارتند از : ۱، ۳، ۶، ۹ و ۱۳.

۵ دانشگاه برتر ایران ضمن حفظ جایگاه در سطح کشور نسبت به رتبه بندی سال ۲۰۱۲ سایماگو در بازه زمانی ۲۰۱۰-۲۰۰۶، بهبود رتبه قابل ملاحظه ای نیز در سطح بین المللی و در سطح منطقه خاورمیانه داشته اند.

X
جزوات تکنیکی