کنکور

ما را حمایت کنید
 • دبیرستانی - کنکوری

  فرا

تبلیغ 2
تبلیغ 3
تبلیغ 2

تازه های سایتپست ویژه : بسته جامع و طلایی کنکور و دبیرستان

pakaij-tarh-jadid94

یکی از جامع ترین و ارزان ترین پکیج های کنکوری و دبیرستانی امروز در اختیار شما قرار دارد – شامل جزواتی که در هیج جای دیگری نخواهید یافت از مدرسین برتر کنکور و مدرسین رتبه های برتر- تکنیک هایی که راه را برای شما هموار خواهد نمود.فروش به صورت کلی و تک درس

جهت مشاهده کلیک کنید

بهترین کتاب های کمک درسی ویژه کنکور ۹۵ تجربی و ریاضی، انسانی و هنر

دراین مطلب بهترین کتاب های کمک درسی کنکور ۹۵ تجربی و ریاضی، انسانی و هنر خلاصه و مفید شرح داده شده است. در اغلب سایت ها منابع گوناگونی معرفی شده که بیشتر آنها عامل سردرگمی و وسواس فکری داوطلبان کنکوری است.کتاب هایی که در پایین ذکر شده تنها یک پیشنهاد هستن

اکنون بهترین کتاب های کمک درسی کنکور ۹۵:

بهترین کتب تستی و کمک درسی دروس عمومی (تمامی رشته ها):

بهترین کتاب های کمک آموزشی و تستی درس ادبیات و زبان فارسی:

برای رسیدن به درصد عالی در درس ادبیات باید کتاب ها را به صورت مبحثی تهیه کنید:

برای لغت، املا و واژگان: نشر الگو

زبان فارسی و آرایه: نشر الگو  یا کتاب تخته سیاه . هردو در یک سطح هستند و تفاوتی ندارد.

تاریخ ادبیات: کتاب(+اعلام)، اگر میخواهید تمام تاریخ ادبیات ها را یکجا و شسته رفته داشته باشید: کتاب تخته سیاه 

پیشنهاد می کنیم پس از پایان هر مبحث از کتاب های فوق تست ها را از کتاب ادبیات موضوعی گاج بزنید. و از پراکندگی مباحث در کتب مختلف نترسید! با تهیه بهترین منابع شما یک گام از بقیه داوطلبان جلوترید!

بهترین کتاب های کمک آموزشی و تست عربی:

کتاب های درس عربی را با توجه به سطح خود انتخاب کنید. برای درس عربی اگر پایه ی ضعیفی دارید پیشنهاد میکنیم از لوح فشرده عربی کنکور گاج استفاده کنید. فوق العاده به شما کمک خواهد کرد میتوانید از سایت گاج با قیمت بسیار مناسب تهیه کنید. درصورتی که سطح قابل قبولی دارید میکرو گاج (طوسی: تالیف علی فیلی) ، خیلی سبز( فوت و فن عربی ) استفاده کنید.

توجه بفرمایید کتاب ایاد فیلی نیز یکی از منابع خوب سابق بوده است در سال های اخیر به دلیل استاندارد نبودن کامل تست ها صرفا جنبه آموزشی داشته و توصیه نمی شود.

بهترین کتاب های کمک درسی و تست دین و زندگی:

برای درس دین و زندگی ابتدا کتاب درسی!! باید آیات کتاب های دین و زندگی ۲و۳و۴ را کامل یاد بگیرید بطوری که اگر آیه ای پرسیدند آیات قبل و بعد آن را بدانید و به سرعت تشخیص دهید که مربوط به کدام سرتیتر یا تییتر از متن درس است. پس از کتاب درسی کتاب گاج (جامع و آیات و نکات) که بصورت مفصل به به این درس پرداخته و اگر به دنبال یک کتاب خلاصه تر هستید خیلی سبز را پیشنهاد میکنیم که حجم کمتری دارد اما پس از کتاب گاج بهترین منبع کمک درسی شناخته شده است.

بهترین کتاب های تستی و کمک آموزشی زبان انگلیسی:

برای زبان انگلیسی کتاب مبتکران دکتر اناری. همچنین کتاب انتشارات شبقره (رضا کیاسالار)خیلی سبز جامع، reading خیلی سبز. تمام کتاب هایی که در این مطلب معرفی شده منابع بسیار خوبی هستند و تفاوت زیادی با هم ندارند و اولویت بندی انجام شده بخاطر تمایز های جزئی است.

 

و اما دروس اختصاصی: بهترین کتب کمک آموزشی دروس اختصاصی کنکور تجربی، ریاضی، انسانی و هنر به ترتیب در ادامه بررسی شده است.

بهترین کتاب های کمک درسی کنکور ۹۵ تجربی (دروس اختصاصی):

موثرترین کتب های تستی و کمک درسی زمین شناسی

اولین، بهترین و قدرتمند ترین کتاب در زمین شناسی به لحاظ حجم مطلب و تاثیر خارق العاده آن برای کنکور کتاب  هفت چیز زمین شناسی خیلی سبز. که با وجود حجم کم میتوانید در مدت زمان کوتاه به درصد بسیار خوبی برسید. اگر میخواهید درصد بالایی در زمین شناسی کسب کنید کتاب زمین شناسی جامع مهر و ماه (که تقریبا حجم آن دوبرابر کتاب خیلی سبز است و دارای تست های بیشتری است) را نیز توصیه میکنیم.

کتاب های تستی و کمک آموزشی زیست شناسی:

بهترین کتاب موجود درحال حاضر برای زیست در کنکور تجربی همایش زیست شناسی (نشر دریافت) . این کتاب بیشتر برای درسنامه است و برای تست از کتاب های گاج استفاده کنید. در اغلب کتب گاج استاندارد های تستی رعایت شده است. توجه: پیشنهاد ما برای بدست آوردن درصد بالا در زیست شناسی کنکور پک کامل زیست (۵جلد کتاب): کتاب ۲ جلدی همایش زیست شناسی (برای درسنامه) و برای تست: کتب سال دوم و سال چهارم گاج. و کتاب سال سوم نشر الگو به لحاظ داشتن تست های استاندارد).

هشدار ها: از خرید کتاب گربه به دلیل نداشتن تست های استاندارد خودداری کنید! تست های کتاب گربه صرفا برای سنجش میزان یادگیری شما می تواند به کار رود و ارزش تستی به لحاظ نداشتن استاندارد های لازم را ندارد. تست های کتاب خیلی سبز هم استاندارد های لازم برای کنکور های سال های اخیر را ندارد. اگر می خواهید تست بیشتری کار کنید از کتب ۸۰۰۰تست گاج برای تست استفاده کنید.

بهترین کتب پیشنهادی درس ریاضیات رشته تجربی:

درصورتی که مهارت بالایی در درس ریاضی ندارید ابتدا از کتاب آبی کانون (سطح ساده) استفاده کنید و برای مرحله بعد (سطح پیشرفته) کتاب خیلی سبز .

درمورد کتب ریاضی جامع مهروماه و تخته سیاه :  کتاب جامع مهروماه کتاب بسیار خوبی است درسنامه ی مفهوم تری نسبت به تخته سیاه دارد اما یکی از انتقاداتی که بر ریاضی جامع مهروماه وارد شده این است که پاسخ آزمون های جامع پایان هر فصل در سایت مهروماه پاسخ داده شده و در کتاب موجود نیست .  با این اوصاف اولویت با کتاب هایی است که در ابتدا گفته شده است.

بهترین کتب کمک درسی فیزیک:

کتاب های برتر درس فیزیک نیز همانند درس ریاضی، برای کار ساده از کتاب آبی کانون و برای سطح پیشرفته تر کتب گاج نقره ای و پس از آن خیلی سبز

 کتب تستی و آموزشی شیمی:

برای درس شیمی بسیاری معتقد اند شیمی سال دوم مبتکران  بهترین منبع و برای شیمی سال سوم و چهارم خیلی سبز  مناسب ترین کتب شیمی هستند. اما ما کتاب شیمی جامع گاج (نقره ای رنگ) (دو جلدی: جلد۱ سوال و جلد دوم جواب) را پیشنهاد می کنیم. چراکه از کیفیت آموزشی و تستی بسییار بالایی برخوردار است و تمام نیازهای شما را پوشش می دهد.

بهترین منابع کمک درسی کنکور ریاضی ۹۵ (دروس اختصاصی)

برای دروس حسابان :  میکرو گاج(سفید). گسسته و جبر و احتمال:  فار، میکرو گاج (سفید) و برای هندسه۱، هندسه۲ و هندسه تحلیلی: کتاب های هندسه پایه و تحلیلی الگو و برای دیفرانسیل گاج یا تخته سیاه

برای درس فیزیک کتاب های برتر درس فیزیک نیز همانند درس ریاضی، برای کار ساده از کتاب آبی کانون که درسنامه های کوتاه تر و خلاصه تر و پس از آن به تست کنکور پرداخته. و برای سطوح بالاتر گاج نقره ای پیشنهاد می شود.

برای درس شیمی سال دوم مبتکران کتاب های مبتکران سال سوم و چهارم حاوی توضیحات اضافی است که در کنکور مورد سوال قرار نمیگیرد.بنابراین اگر زمان کافی برای مطالعه آنها ندارید بهترین منبع شیمی سال سوم و چهارم خیلی سبز  است. علاوه بر این کتاب شیمی گاج (نقره ای رنگ) (دو جلدی: جلد۱ سوال و جلد دوم جواب) نیز از کیفیت آموزشی و تستی بسییار بالایی برخوردار است که هم سطح با خیلی سبز محسوب می شود و به اختیار خود می توانید خیلی سبز یا گاج را انتخاب کنید.

 

بهترین کتاب های کمک درسی کنکور انسانی ۹۵ (دروس اختصاصی)

ریاضی رشته انسانی: ریاضیات انسانی گاج . اقتصاد: برای درس اقتصاد شیوه ی طرح سوال در کنکور به دو شکل حفظی و مسئله است. برای تست های حفظی می بایست کتاب درسی خودتان را به صورت کامل مطالعه بفرمایید و برای یادگیری مسائل نیز از کتاب اقتصاد مهر و ماه استفاده کنید.

ادبیات اختصاصی رشته انسانی : در درجه اول مطالعه کتاب درسی. برای تست از کتاب ادبیات اختصاصی گاج استفاده کنید و برای مبحث عروض و قافیه کتاب ادبیات سال چهارم انسانی گاج (گاج سبز) نیز پیشنهاد می شود.

عربی انسانی: عربی اختصاصی خیلی سبز. تاریخ و جغرافی: ابتدا کتاب درسی و برای تست خیلی سبز. علوم اجتماعی: ابتدا کتاب درسی و برای تست می توانید از تمام منابع موجود در بازار استفاده کنید.

فلسفه و منطق: ابتدا خواندن عمیق کتاب درسی و برای تست زدن از کتاب فلسفه و منطق گاج و کتاب فلسفه سال چهارم(پیش دانشگاهی) گاج استفاده کنید. روانشناسی نیز ابتدا کتاب درسی و برای تست خیلی سبز

 

بهترین کتاب های کمک درسی کنکور هنر
کتاب های انتشارت مبتکران و راه اندیشه، مشق هنر و قلم چی جزو بهترین منابع کمک درسی کنکور هنر محسوب می شوند.
درک عمومی هنر: هنر در گذر زمان(هلن گاردنر). تاریخ هنر(کمبریج).خلاصه تاریخ هنر(پرویز مرزبان)
درک عمومی ریاضی و فیزیک: از منابع مشترک رشته تجربی و ریاضی استفاده کنید که برخی این بخش های مشترک عبارت اند از: محاسبات عددی (تناسب،درصد و معادلات و …) هندسه (زاویه، چهار ضلعی،تبدیلات و احجام فضایی) فیزیک( اندازه گیری،حرکت،نیرو،نور،الکتریسیته ساکن،مغناطیس و….) برای ترسیم فنی: رسم فنی عمومی(احمد متقی‌پور) و سعید درویش(منشور دانش). خلاقیت تصویری تجسمی:مبانی هنرهای تجسمی(غلامحسین نامی). مبانی‌طراحی‌گرافیک(آرمین هیوفمن). خلاقیت نمایشی:تاریخ سینما(مسعود مهرابی) خواص مواد: آیندگان. خلاقیت موسیقی: تئوری موسیقی(مصطفی کمال پور تراب) و ساز شناسی(پرویز منصوری) از جمله منابع کمک درسی پیشنهادی شناخته شده برای رشته هنر هستند.

در صورت داشتن هرگونه سوال در قسمت نظرات پرسیده شود تا پاسخ داده شود.

۱۱۷ ديدگاه

 1. hilda گفت:

  سلام.من سال دهم انسانی هستم.میخوام از امسال شروع ب تست زنی کنم .چه کتاب تستی بخرم بهتره

 2. محدثه گفت:

  سلام ببخشید در بخش هنر اسم یه سری کتاب با نام نویسنده رو فقط نوشتید.. نگفتید از کدوم نشریه بگیریم..
  میشه یکم بیشتر راهنمایی کنید؟؟؟

 3. حسین گفت:

  سلام من ریاضی فیزیکم ضعیف هستش،و الان هم پشت کنکور هستم،یه کتابی میخام که درسنامش در عین اینکه قابل فهم باشه زیاد هم وقت گیر نباشه،از کتابای ابی کانون استفاده کردم برای دینی و ۷۸%زدم بدون اینکه دوبار بخونم،ولی هیچکس پیشنهاد نمیکنه کتابای ابیو،حالا من برای اینکه ۳۰درصدی ریاضی و فیزیک تو کنکور بزنم چه کتابی و از چه انتشاراتی استفاده کنم،تعریف ریاضیات کوله پشتیو زیاد شنیدم که میشه با خوندنش مسلط شد،برای فیزیک هم گاج نقره ای رو تعریف میکنن ولی ایا درسنامش قابل فهم برای من هستش که پایم ضعیفه؟شما چی پیشنهاد میکنید با توجه به تجربه ای که دارید..مرسی

 4. ... گفت:

  سلام من کتابای سیر تا پیازو بیشتر میپسندم کتاب های مبتکران و خیلی سبزم خوبن .اما مشاورم میگه برای کنکور پرتکرار خوبه اگه خیلی خوبی کتابای ابی کانون سراغ کتابهای مبتکران و خیلی سبز نرو چون بی جهت سوالا رو پیچوندن ایا این واقعیت داره؟
  و اینکه من الان سال سوم تجربی ام و یک سوال دیگه برای ما کنکور جبرانی میزارن یا ما سال اخره که کنکور میدیم بعد کتابا تغییر میکنه / یا اصلا دهم ها بعد ما کنکور دارن یا نه:/ سایتتون بدک نبود مرسی اه

 5. ريحانه گفت:

  اقای عزیز من رتبه ١٢۶ کشوری بودم و در حال حاضر رشته حقوق دانشگاه تهران تحصیل میکنم و برای کنکورم هیچکدوم از اینایی که گفتید رو نگرفتم کمتر تبلیغ گاج رو کنید.مشاوران برای انسانی بهترین هست

 6. مریم گفت:

  سلام دوستان یه کتاب قرابت معنایی که امسال تو بازار هست قرابت معنایی دکتر سوسن یزدانی هستش.متاسفانه این کتاب چون دربارش تبلیغ زیادی نشده و پخشش کم هست,در همه جا نیست.توضیحات کاملی داره و هم معنی و مفهوم بیت ها اومده و تشریح شده و هم آرایه های بیت ها گفته شده خیلی کامله.تسا های تشریحی هم داره

 7. مصطفی گفت:

  بدون کمک اموزشی میشه قبول شد

 8. صبا گفت:

  سلام میشه برای سال سوم دبیرستان رشته تجربی کتاب پیشنهاد کنید
  معدل نهایی مدنظرمه ن کنکور

 9. سفيان گفت:

  سلام.برای سال اول جی بیشنهاد میکنید

 10. Maedeh گفت:

  B nazare mn ina hamashun khuban. Mobtakeran v gaj kheyli awli hastan.bazam mamnun♡

 11. مهراب گفت:

  سلام ناشر کتاب های کمک آموزشی مبتکران همه پروفسر هستند و کتاب مطمءنی هست

 12. فاطمه گفت:

  من هم نشر الگو روخوندم هم مبتکرا وهم سیرتا پیازگاجو بنظر من مبتکران فو
  ق العاده هست

 13. محمد گفت:

  سلام خدمت همه دست اندر کاران گرامی و عزیز
  اول از همه تشکر میکنم از سایت خوبتون
  ان شاءالله که زیر سایه حق تعالی همیشه موفق و پیروز باشیدببخشی د من میخواستم چن تا کتاب جامع برای زیست و فیزیک و شیمی و دین و زندگی معرفی کنید.
  و من برای ریاضی و ادبیات کتاب جامع مهر و ماه رو گرفتم اینا کتابای خوبین؟؟!
  ممنون میشم اگه ج وا ب بدید.
  یا علی.

 14. علی گفت:

  عربی انسانی: عربی اختصاصی خیلی سبز. تاریخ و جغرافی: ابتدا کتاب درسی و برای تست خیلی سبز. علوم اجتماعی: ابتدا کتاب درسی و برای تست می توانید از تمام منابع موجود در بازار استفاده کنید.

  جناب حسین تبلیغ کدومه . پس اینا نمونه ای هست که من برداشتم و یک کلمه از گاج توش نیست . ضمنا اکثر مشاورین تحصیلی گاج رو پیشنهاد میدن چون گاج بهتره و تازه کم کم هم داره تو آزمونها هم از همه جلوتر میزنه . چون داره جامیفته که چه آزمونای با کیفتی داره . ؟

 15. هانیه گفت:

  سلام‏ ‏خواهش‏ ‏میکنم‏ ‏جواب‏ ‏بدید‏ ‏بنظرتون‏ ‏اگه‏ ‏یه‏ ‏کتابو‏ ‏چند‏ ‏بار‏ ‏بخونم‏ ‏بهتره‏ ‏یا‏ ‏چند‏ ‏تا‏ ‏کتابو‏ ‏بخونم
  مثلا‏ ‏برای‏ ‏زیست‏ ‏کتاب‏ ‏گاجو‏ ‏چند‏ ‏دور‏ ‏بخونم‏ ‏یا‏ ‏تستوشو‏ ‏بزنم‏ ‏بعد‏ ‏برم‏ ‏سراغ‏ ‏یه‏ ‏کتاب‏ ‏دیگه‏ ‏مرسی

 16. Hosein گفت:

  وال اصلا نباید شک داشت که این مطالب تماما تبلیغ هستن به نظر من
  در ضمن شما میگید گاج خوبه در بعضی مواقع ولی به نظر من گاج تنها کتابی هست که استاندارد نیست شرمنده ولی میگن حقیقت تلخه و همینجوری هم هست

  • عباس گفت:

   اگه تبلیغات بود که اسم بقیه کتابارو نمیاورد بعد مقایسه کنه بهد گزینش بهترین کتاب.

   در ضمن خیلی جاها هم غیر تز گاج کتاب برتر معرفی شده… برو نگاه کن….

  • حمیدرضا گفت:

   دوستان باید بدونن که انتشارات گاج در دروسی مانند معارف عربی و فیزیک کتابای خیلی خوبه داره و این مطالب جهت تبلیغ نیست

 17. فایزه گفت:

  عذر می خوام ولی مثله اینکه این بیشتر نبلیغ کتابای گاجه
  بازم ممنونم

 18. محمد حسين بيات گفت:

  خیلی ممنون پس از نظر تست نشر الگو بهتره مرسی

X
جزوات تکنیکی