کنکور

ما را حمایت کنید
  • دبیرستانی - کنکوری

    فرا

تبلیغ 2
تبلیغ 3
تبلیغ 2

تازه های سایتپست ویژه : بسته جامع و طلایی کنکور و دبیرستان

pakaij-tarh-jadid94

یکی از جامع ترین و ارزان ترین پکیج های کنکوری و دبیرستانی امروز در اختیار شما قرار دارد – شامل جزواتی که در هیج جای دیگری نخواهید یافت از مدرسین برتر کنکور و مدرسین رتبه های برتر- تکنیک هایی که راه را برای شما هموار خواهد نمود.فروش به صورت کلی و تک درس

جهت مشاهده کلیک کنید

نهایی شدن تحول آموزش پزشکی تا پایان سال ۹۴

وزیر بهداشت گفت: طول دوره آموزش در برخی از رشته ها به همراه دوره تخصص و فوق تخصص خیلی طولانی است و در حال مطالعه برای اعمال تغییرات در این خصوص هستیم.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی در خصوص تحول در نظام آموزشی گفت: برنامه های وزارت بهداشت برای تحول در نظام آموزشی بسیار مفصل است و کارهای زیادی برای تحقق آن در حال انجام است.

وی افزود: ما گام چهارم تحول در نظام سلامت را تحول در نظام آموزشی عنوان کردیم، در این مسیر اشکالاتی نیز وجود دارد که در حال برطرف کردن آن هستیم.

وزیر بهداشت اظهار امیدواری کرد بتوان تا پیش از پایان سال جاری در خصوص نظام جدید به جمع بندی رسیده و تصمیمات اخذ شده را اعلام کرد.

دکترهاشمی تاکید کرد: در آموزش هیچ کار خلق الساعه و سلیقه پردازی نباید صورت گیرد ، ضمن آنکه باید از الگوهای بین المللی هم در این خصوص بهره برد.

وی درباره کمبودهای آموزش پزشکی کشور گفت: آموزش پزشکی کشور بالین محور است در حالی که فارغ التحصیلان ما بیشتر در مطب و یا مراکز بهداشتی و درمانی ویزیت سرپایی می کنند، در برخی از رشته ها نیز که خیلی فوق تخصصی شده اند بعضی از بیماریهای بومی در آنها گنجانده نشده است.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: طول دوره آموزش در برخی از رشته ها به همراه دوره تخصص و فوق تخصص خیلی طولانی است در حالی که برخی از رشته ها را مستقیم می توانیم هم در دوره های تخصصی و فوق تخصصی ایجاد کنیم و در برخی دیگر از رشته ها می توانیم دوره تخصص و فوق تخصص را در هم ادغام کنیم که در همین راستا نیز مطالعات تخصصی در حال انجام است.

وی با اشاره به تربیت پزشک خانواده گفت: برای نظام ارجاع باید پزشک خانواده را تربیت کنیم که آموزش آن با آنچه امروز در حال انجام است متفاوت خواهد بود.

دکتر هاشمی یادآور شد: شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی کار فشرده ای را در دست اقدام دارد و پس از اینکه کار این شورا نهایی شد اطلاع رسانی می شود.

به گزارش ” وب دا” ، وی در پایان تاکید کرد: تحول واقعی در نظام آموزش باید به دور از انجام کار های سطحی و نمادین محقق شود.

X
جزوات تکنیکی