کنکور

ما را حمایت کنید
  • دبیرستانی - کنکوری

    فرا

تبلیغ 2
تبلیغ 3
تبلیغ 2

تازه های سایتپست ویژه : بسته جامع و طلایی کنکور و دبیرستان

pakaij-tarh-jadid94

یکی از جامع ترین و ارزان ترین پکیج های کنکوری و دبیرستانی امروز در اختیار شما قرار دارد – شامل جزواتی که در هیج جای دیگری نخواهید یافت از مدرسین برتر کنکور و مدرسین رتبه های برتر- تکنیک هایی که راه را برای شما هموار خواهد نمود.فروش به صورت کلی و تک درس

جهت مشاهده کلیک کنید

خبر مهم برای دانش آموزان سال سوم و پیش دانشگاهی

 خبر  مهم برای دانش آموزان سال سوم و پیش دانشگاهی

هیچ سوالی در امتحانات نهایی خارج از کتاب درسی نیست/ از احساسات پاک دانش آموزان سوء استفاده شده است

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه اعتراض برخی دانش آموزان به دشواری سوالات امتحانات نهایی کشوری ریشه در عوامل آموزشی ندارد، گفت: طراحی سوالات امتحانات نهایی کشوری در راستای تحقق اهداف آموزشی و درسی است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، عبدالرسول عمادی درخصوص واکنش برخی رسانه ها درخصوص اعتراض دانش آموزان به سوالات امتحانات نهایی کشوری ، اظهار کرد: طراحی سئوالات امتحانات نهایی کشوری دارای اهداف خاص آموزشی است و در این طراحی می باید به سطوح مختلف آموزشی و حیطه های آن توجه لازم مبذول گردد و طراحان سوالات باتوجه به سابقه تدریس و طراحی سوالات کشوری، اقدام به طراحی سوالات امتحانات نهایی می کنند.

وی افزود: سوالات این دوره نیز هم سطح سوالات امتحانی دوره های قبل بوده و از آسان شروع شده و دارای ضرایب  دشواری مختلف «آسان،متوسط و دشوار» می باشد.

عمادی با بیان اینکه صلاحیت علمی و حرفه ای طراحان سوالات امتحانات نهایی کشوری موردتأیید وزارت آموزش و پرورش  است، تصریح کرد: طراحان سوال امتحان نهایی از بین مدارس مختلف انتخاب می شوند. باتوجه به سنوات متمادی تدریس و آشنایی به شیوه های آن به صورت تیمی، اقدام به طراحی سئوالات کرده و تمامی سوالات را از محتوای کتاب های درسی انتخاب می کنند.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: طراحی سوالات الزاما باید تدریس آن درس را در سال جاری  برعهده داشته و بادرنظرگرفتن بارم بندی ارسالی دفتر تألیف، متن کتاب درسی، شیوه نامه طراحی سئولات و… اقدام به طراحی سئوالات می کنند.

وی درخصوص اعتراض برخی دانش اموزان به دروس ریاضی و شیمی ، خاطرنشان کرد:هیچ سئوالی از این دو درس و نیز بقیه دروس، خارج از چارچوب کتاب درسی طراحی نشده است در بازدیدهای به عمل آمده از حوزه های تصحیح، اکثر دبیران مصحح اوراق امتحانات نهایی از سئوالات اظهاررضایت کرده اند.?
????
تاریخ انتشار خبر: ۹۵/۳/۱۰

X
جزوات تکنیکی