کنکور

ما را حمایت کنید
  • دبیرستانی - کنکوری

    فرا

تبلیغ 2
تبلیغ 3
تبلیغ 2

تازه های سایتپست ویژه : بسته جامع و طلایی کنکور و دبیرستان

pakaij-tarh-jadid94

یکی از جامع ترین و ارزان ترین پکیج های کنکوری و دبیرستانی امروز در اختیار شما قرار دارد – شامل جزواتی که در هیج جای دیگری نخواهید یافت از مدرسین برتر کنکور و مدرسین رتبه های برتر- تکنیک هایی که راه را برای شما هموار خواهد نمود.فروش به صورت کلی و تک درس

جهت مشاهده کلیک کنید

هشتاد درصد اعتراضات دانش‌آموزان به نمرات امتحانی وارد است

هشتاد درصد اعتراضات دانش‌آموزان به نمرات امتحانی وارد است

رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بررسی‌های سه ساله اخیر نشان می‌دهد ۸۰ درصد اعتراضات دانش‌آموزان به نمرات خود در امتحانات وارد است و عمدتا نمرات آنها تغییر مثبت داشته، گفت: نیازمند توجه بیشتر به تصحیح اوراق در حوزه‌ها هستیم.
به گزارش ایسنا، عبدالرسول عمادی در سومین روز از سی‌وسومین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور با بیان اینکه از ابتدای دولت یازدهم در الکترونیکی کردن برگزاری امتحانات، متمرکز بودیم و تلاش‌های خوبی در این زمینه انجام شده است، گفت: هنوز مشکلات بودجه‌ای اجازه نداده فرآیند تصحیح اوراق را نیز الکترونیکی کنیم. در حال حاضر ثبت و ارسال نتایج و تجمیع آنها در قالب سامانه فاینال انجام می‌شود.

وی افزود: به منظور ثبت فرآیند فارغ‌التحصیلی دانش‌آموزان نیز سامانه‌ای طراحی کردیم و درصدد هستیم فرایند فارغ‌التحصیلی را به پایه‌های پایین‌تر تسری دهیم و به مرحله‌ای برسیم که برای هر دانش‌آموز در هر پایه یک فرآیند فارغ‌التحصیلی ثبت شود.

رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ارسال سوابق به سازمان سنجش از دیگر اقدامات انجام شده به منظور الکترونیکی کردن امتحانات نهایی در حال انجام است، گفت: نتایج امتحانات نهایی ۳ ساله ۹۴، ۹۵، ۹۶ به تفکیک دروس و برای همه استان‌ها تفکیک شده و قابل بررسی و تحلیل است.

عمادی ادامه داد: هرچه از مناطق بالای جدول نتایج به سمت پایین حرکت می‌کنیم، بستگی معنادار میان نمرات مستمر و ارزشیابی پایانی کاهش می‌یابد. این به این معناست که هرچه در فرآیند نمره‌دهی مستمر بهتر عمل شده است، نتایج ارزشیابی پایانی نیز بهتر بوده است.

وی با بیان اینکه مدارس غیردولتی در مناطق برخوردار در وضعیت خوبی در جدول برخوردارند، گفت: مدارس غیردولتی مناطق محروم در وضعیت اسفباری هستند و برخی در انتهای جدول قرار دارند که نیازمند توجه بیشتر هستند.

رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش درباره نتایج رسیدگی به اعتراضات دانش‌آموزان نیز گفت: در برخی مناطق اعتراضات دانش‌آموزان به نتایج امتحانات بیشتر بوده و وقتی رسیدگی شده، مشخص شده است که ۸۰ درصد این اعتراضات وارد و عمدتا تغییر مثبت نمره پس از تصحیح مجدد اوراق اتفاق افتاده است.

X
جزوات تکنیکی