کنکور

ما را حمایت کنید
  • دبیرستانی - کنکوری

    فرا

تبلیغ 2
تبلیغ 3
تبلیغ 2

تازه های سایتپست ویژه : بسته جامع و طلایی کنکور و دبیرستان

pakaij-tarh-jadid94

یکی از جامع ترین و ارزان ترین پکیج های کنکوری و دبیرستانی امروز در اختیار شما قرار دارد – شامل جزواتی که در هیج جای دیگری نخواهید یافت از مدرسین برتر کنکور و مدرسین رتبه های برتر- تکنیک هایی که راه را برای شما هموار خواهد نمود.فروش به صورت کلی و تک درس

جهت مشاهده کلیک کنید

گفتگویی از جنس کنکور با زانیار نصیری رتبه ۱۹۵ رشته تجربی

گفتگویی از جنس کنکور با زانیار نصیری رتبه ۱۹۵ رشته تجربی

منطقه ۳ کنکور سال ۱۳۹۵

زیباترین جملاتی که در سال کنکور با آنها زندگی کردم : دوست من!! همیشه رو به نور بایست ، اگر میخواهی تصویر زندگی ات سیاه نیفتد ، سعی کن استاد تغییر باشی نه قربانی تغییر و هرگز به خاطر مردم تغییر نکن ، این جماعت هر روز تو را جور دیگری میخواهند و مردم شهری که همه میلنگند به کسی که راست راه میرود میخندند.

-خودتون رو معرفی کنید ، ازکدوم شهر و اسم مدرسه !؟

زانیار نصیری هستم از دبیرستان نمونه دولتی پسرانه فارابی شهرستان دیواندره  ( شماره تماس جهت مشاوره : ۰۹۳۳۲۵۵۴۱۴۴)

-رشته و دانشگاه انتخابی شما؟

پزشکی نیمسال اول همدان

درباره هر یک از این شش بازه زمانی به سوالات جواب بدید:

چگونه برای این بازه ها برنامه ریزی می کردید؟ // کدام آزمون شرکت میکردید؟ // چگونه هر درس را مطالعه میکردید؟ با توضیح

تابستان سال

سال و دوران کنکور دقیقا از سال دوم شروع میشود اما تابستان سال دوم بیشتر باید تفریحی باشد تا سخت گیری و کنکوری زیرا از سال سوم باید  جدی برای کنکور خوانده شود و تقریبا هیچ وقفه ای در میانه ی مسیر نباشد.

تابستان سال سوم

این تابستان یک تابستان سرنوشت ساز برای دانش آموزان کنکوری است و فرد می تواند در این تابستان حتی دروس پیش را هم مطالعه کند چون که من تابستان سال سوم تغییر رشته میدادم ترجیح دادم که دروس سال دوم و سال سوم را برای آزمون دادن انتخاب کنم ،از سال دوم به صورت مرتب در آزمون های کانون (۷۳ آزمون) شرکت کردم .

سال تحصیلی چهارم

در سال چهارم کلاس های پیش دانشگاهی را جدی گرفتم و به طور مرتب تا نوروز در کلاس ها شرکت کردم. روش مطالعه ام در سال چهارم به این صورت بود که از شنبه تا سه شنبه دروس پیش دانشگاهی را در برنامه میگذاشتم و در برخی اوقات و در شرایطی دروس پایه را نیز می خواندم اما چهارشنبه تا جمعه به طور کامل دروس پایه را کار می کردم.

دوران طلایی نوروز

در این دوران نیز مطابق با آزمون های کانون پیش ۱ و  پایه ی نیمسال اول را جمع بندی کردم .

 

دوران جمع بندی

در این دوران ۱۳ آزمون جامع را کار کردم و در فاصله ی بین هر دو آزمون ، اشکالات آزمون را برطرف میکردم و تقریبا در کنکور آماده ترین و بی نقص ترین آزمونم را کار کردم.

دقیقا از چه منبعی برای هر درس استفاده می کردید و چه منابعی را پیشنهاد می کنید؟

ادبیات : موضوعی گاج – لغات و املا نشر الگو

دینی : جامع گاج

عربی : کامل گاج – فوت و فن عربی خیلی سبز نیز عالی است.

زبان : مبتکران شهاب اناری – برای ریدینگ کتاب زرد کانون و برای زبان هم جامع گاج عالین

ریاضی : برای پایه ۳ سال کنکور کانون  – برای پیش کتاب گاج پیش ۱ و ۲ البته کتاب خیلی سبز هم عالیه

زیست : کتاب خیلی سبز برای درسنامه و کتاب زیست جامع گاج برای تست – زیست تصویری کانون ، البته کتاب های نشر الگو و فاگوزیست هم مناسب هستن.

فیزیک : پایه و پیش گاج نقره ای ، پایه و پیش کانون نیز میتواند منبع مناسبی باشد.

شیمی : برای سال دوم گاج نقره ای و برای سوم و پیش هم خیلی سبز ، انتشارات گاج و مبتکران و کانون هم در همین حد هستن.

آیا کلاسور ارزیابی پر می کردید ؟ چگونه بعد از هر آزمون رفع اشکال می کردید؟

آزمون ها را بررسی به طور کامل بررسی میکردم که بعدا توضیح داده ام.

منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟

کامل در بخش منابع توضیح داده ام.

اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟

نظری ندارم

-اگه برمی گشتید به عقب کدوم کتاب هارو دیگه سمتش نمیرفتید ؟ با ذکر دلیل !

نظری ندارم

اگر داوطلبی در امتحانات نهایی نتیجه مناسب نگرفته باشد میتواند در کنکور سراسری موفق شود؟

بله چون امتحانات نهایی ملاک مناسبی برای کنکور نیستش چون در این امتحانات فقط پای حفظیات وسط هستش

  • روش مطالعه هر درس رو خیلی مفید و خلاصه میگید؟

ادبیات و زبان فارسی : ابتدا متن کتاب درسی را می خواندم و همزمان با آن لغات ناآشنا را در کتاب درسی یادداشت می کردم و لغات مهم املایی که امکان اشتباه داشت و حتی خود اشتباه را یادداشت می کردم و هر شخصیتی که از لحاظ تاریخ ادبیات مهم بود باز در همان صفحه یادداشت می کردم تا اینجا تحت هیچ عنوان از کتاب کمک درسی استفاده نشده است.اما از این مرحله به بعد کتاب گاج موضوعی را استفاده میکردم برای قرابت معنایی ، زبان فارسی ، آرایه ادبی ، لغات و املا و تاریخ ادبیات و هنگام تست زنی در اولویت اول ، تست های کنکور و سازمان سنجش را می زدم.

عربی : در عربی کاملا واضح است که شرکت در کلاس آقای مردانی و استفاده از جزوه ایشان مسیر را خیلی آسان تر می کند. بنده برای عربی و دروس دیگر باز هم کتاب درسی را می خواندم و بعد از آن قواعد را از جزوه و کتاب گاج عربی کامل می خواندم و با پیاده کردن قواعد در متن کتاب درسی و تحلیل صرفی کردن متن تقریبا یادگیری کامل میشد و برای تثیست نیز فقط تست های کنکور را میزدم و نکات آن ها در جزوه ام یادداشت می کردم.

دین و زندگی : ابتدا کتاب درسی را میخواندم سپس از کتاب کمک درسی مفهوم آیات را در کتاب و در لابلای آیه یادداشت میکردم و بعد از آن تست های کنکور را میزدم ناگفته نماند که برگه برنده دینی تنها تکرار و مرور کردن می باشد.

زبان خارجه  : ابتدا ریدینگ کتاب درسی را میخواندم سپس از کتاب کمک درسی لغات و گرامر را مطالعه میکردم و تست های کنکور را به صورت مجموعه ای میزدم . بعد از آن لغات سخت و نکات کلیدی را یادداشت میکردم و مدام آنها را مرور میکردم در ضمن هر شب به مدت نیم ساعت از ریدینگ های کنکور سال های قبل یک ریدینگ را کار میکردم که در دراز مدت نتیجه ی شگفت انگیزی را از این کار گرفتم.

ریاضی : باز پس از مطالعه ی کتاب و حل مثال و تمرین های آن سراغ کتاب کمک درسی ام می رفتم و درسنامه های آن را مطالعه میکردم و در قدم های بعدی تست های کنکور را میزدمو سعی میکردم اگر تستی را غلط میزدم در جلسات بعدی ریاضی ام آن را چند بار حل کنم و بدین ترتیب به راحتی می توانستم سخت ترین سوالات ریاضی را حل کنم.در درس ریاضی توصیه می کنم حتما تا سوالی را کامل و مکتوب حل نکرده اید سراغ پاسخنامه تشریحی آن نروید.

زیست : مهم ترین درس در رشته تجربی بی شک زیست شناسی است که اگر قوی باشید چندان از رقبا جلو نیستید ، چون که همگی به زیست زیادی توجه دارند و در عین حال اگر ضعیف باشید بزرگترین چالش را تجربه می کنید .بنده در ابتدا کتاب درسی زیست را مطالعه می کردم و پس مشخص کردن قید ها سراغ کتاب کمک درسی ام میرفتم و در حین مطالعه ی کامل درسنامه ها ، نکات مهم را وارد کتاب درسی میکردم و پس از آن تست میزدم و باز اولویت با تست های کنکور و سنجش بود و گاهی اوقات اگر سوالی مبهم بود ، خود سوال یا نکته سوال را در کتاب درسی ام یادداشت میکردم و این کار را دقیقا تا یک هفته قبل از کنکورم ادامه دادم و مدام متن اصلی کتاب درسی و نکات خود را مرور میکردم در زیست علاوه بر متن ، شکل های کتاب نیز مهم اند و نیازمند تفکر و تمرکز زیادی اند.

فیزیک : در فیزیک نیز دقیقا به روش ریاضی پیش میرفتم با این تفاوت که مطالب حفظی و غیر محاسباتی آن را سعی میکردم درک کنم و در صورت لزوم خلاصه برداری میکردمو در زمان های مرده مرور میکردم ، البته یادداشت برداری ام همواره با سوال بود.

شیمی : درس شیمی از سال ۹۱ به بعد خیلی سرنوشت ساز بوده و هست بطوریکه تفاوت رتبه ها را درس شیمی رقم میزند و در عین حال هر ساله تیپ های جدیدی از سوالات را طراحی میکنند به نوعی که سوالات محاسباتی را با حفظی مختلط کرده اند و نیازمند ، دقت ، تمرکز و کار بالایی است.

بنده در درس شیمی کتاب اصلی ام ، کتاب درسی بود و پس از مطالعه ی کامل درسنامه ها و خلاصه برداری در کتاب ، تست های کنکور را میزدم و گاها خود تست را در کتاب یادداشت میکردم ، یادداشت برداری ام برای شیمی نیز تا یک هفته قبل از کنکور ادامه داشت و این یادداشت هایم را به طور مرتب مرور و تکرار میکردم اخیرا تصاویر کتاب درسی هم مهم شده اند و طراحان کنکور ازین شکل ها سوال میدهند که واقعا تمرکز بالایی را می طلبد.

روش شما برای مرور درس ها چه بود؟

حل سوالات علامت دار به همراه مرور نکات یادداشتی خودم بود

نقش معلمان و خانوده و اطافیان را درموفقیت تان چقدر میدانید؟به نظر شما لازم به مشاور هست یا نه؟

خوب به نظر من کنکور برای یک داوطلب مانند یک کار تیمی می ماند ، درست است در یک بازی فوتبال کسی که گل قهرمانی را میزند زبانزد میشود اما بی شک از بازیکنی که پاس گل را داده تا کادر فنی خارج زمین بازی و تماشاگران در این موفقیت در جای خود نقش دارند ، برای بنده نیز خانواده ام سنگ تمام گذاشتند و در سال کنکور محیطی خالی از استرس و بدون دغدغه و حاشیه برایم فراهم کردند ، دبیرانم که واضح است تا روز قبل از کنکور مدام با آنها در تماس بودم ، حتی شب کنکور حرف زدن با آنها به من آرامش میداد ، دبیرانم شبانه روز در قبالم گوشیشان روشن بود و من هر لحظه به مشکلی میرسیدم با آنها در میان میگذاشتم.

شرکت در آزمون آزمایشی ضرورت دارد یا نه؟

به نظر من داوطلبان کنکور تا آنجایی که امکان دارد در آزمون آزمایشی شرکت کنند و لازم به ذکر است که شرکت در آزمون صرفا تراز و رتبه نیست ، بلکه خواندن برای آن آزمون (آمادگی) بررسی کامل آزمون در دفتر خود  آزمون ها و یافتن اشتباهات و نقوص سر جلسه ی آزمون میباشد و سعی کنند اگر سوالی را بلد نیستند یا غلط زده اند چندین بار حل کنند تا دیگر چنین سوالی را از دست ندهند.

میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟

بنده به طور مرتب و میانگین در سال کنکورم روزانه ۹ ساعت مطالعه داشتم که به صورت پلکانی و صعودی بود، در رو یا سه بازه حالت کمای مطالعاتی برایم پیش آمد یعنی در حالی که ساعت مطالعه ام به طور وحشتناکی کاهش پیدا کرد ، تراز آزمون هایم ثابت ماند و همین چند بازه سبب شد ساعت مطالعه ام کاهش یابد، اما در دو ماه پایانی و در دوران جمع بندی ام حتی به روزی ۱۵ ساعت مطالعه مفید رسیدم و احساس میکنم بالا بودن ساعت مطالعه در این دو ماه پایانی ام را مدیون بازه افتم هستم، طوری که در اوج گرمای تابستان که اکثرا بریده بودند ، بنده در شبانه روز فقط ساعت ۱۰ تا ۲ شب ( یعنی ۴ ساعت ) میخوابیدم و خدا را شکر به آنچه که میخواستم رسیدم.

چند ساعت از هفته رو به تفریح اختصاص داده بودید؟

تفریح در سال کنکور برای داوطلب خیلی مهم است ، بطوریکه می تواند نقش یک انرژی زا را ایفا کند ، تفریحات من پیاده روی ، کوهنوردی ، تماشای بازی های فوتبال بود طوری که در یکشنبه هفته ی آخر بازی فوتبال فرانسه با پرتغال را کامل تماشا کردم و گاها فیلم های سینمایی را دنبال میکردم.

در تابستان مطالعه و تمرکز شما بر روی دروس پایه و پیش به چه میزان بود؟

بیشتر روی دروس پایه متمرکز بود

نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را چقدر میدانید؟

برنامه مطالعاتی ام را همیشه به گونه ای تنظیم می کردم که یک سوم مطالعه عمومی و دو سوم اختصاصی باشد و  در عمل نیز دقیقا این نسبت رعایت میشد ، یک ، چهار مطالعه کلی ام همیشه درس زیست شناسی بود ، یک ششم آن درس شیمی و یک هشتم آن نیز درس ریاضی و فیزیک و زبان و یک دوازدهم هم بقیه ی دروس بودند .

تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟ چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟

کامل گفته ام

میزان اهمیت دروس پایه و تاثیرشان در رتبه شما؟

توضیح داده ام

به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟

اینکه بخش اعظمی از وقتشان را از دست داده اند واضح است اما مسلما این بدان معنی نیست که به طور کامل از مسیر خارج شده اند، بنده به این دوستانم توصیه میکنم که نا امید نشوند و خیلی جدی تر و مصمم تر خود را برای ادامه مسیر آماده کنند ، کنکور هر چه به آخر نزدیکتر شود مهم تر است یعنی حتی کسی که سال های پایه و پیش را خوب کار کرده باشد و در دو هفته قبل کنکور مطالعه را رها کند ، قطعا به ۵۰ درصد آن چیزی که شایستگی آن را داشته میرسد. چون کنکور جنگیدن تا لحظه ی آخر است. همان لحظه ای که در بلند گو میگویند داوطلبان گرامی وقت تمام است، خسته نباشید.

خودم حتی شب کنکور تا ساعت ۱۲ شب مطالعه کردم و در روز قبل کنکور هم ، کنکور رشته ریاضی را کامل بررسی کردم و با خیالت راحت خوابیدم و مطمین بودم که از هیچ چیزی کم نداشتم و به آن چیزی که می خواهم میرسم ، در سرجلسه ی کنکور هم عادی بودم و استرسی نداشتم ، انگار که یکی از آزمون های آزمایشی ام را میزنم.

-مطالعه در تابستان چه میزان در موفقیت شما در ازمون سراسری نقش داشت؟

مطالعه در تابستان برای من سبب افزایش اعتماد به نفس من در افزایش یادگیری دروس شد

چه دروسی باید درتابستان خوانده شود که اهمیت بیشتری دارد؟

قبلا توضیح داده ام

مهمترین عامل موفقیت شما در کنکور؟

توکل به خدا بود.

نقش و اثر خانواده در موفقیت شما؟

قبلا توضیح داده ام

چقدر رتبتون در حد انتظارتون بود؟ چقدر با رتبه ی ازمون های ازمایشی فاصله داشت؟

بنده برای عدد خاصی درس نمیخواندم ، بلکه در حد بهترین دانشگاه و بهترین رشته تلاش کردم و همین تلاشم برایم مهم بود ، شبی که جواب کنکور آمد بهترین شب زندگیم بود و به نظرم خیلی بیشتر از رتبه یک خوشحالی داشتم.

آیا سوالات را به ترتیب دفترچه پاسخ دادید؟

برای عمومی ها بله ، اما در اختصاصی ها شیمی را سومین درس و فیزیک را آخرین درس زدم.

مهمترین توصیه ای که برای داوطلبان کنکور ۹۶ برای استفاده از بازه ی زمانی پیش رو دارند ، چیست؟

برنامه خود را تا آخر اسفند ماه تثبیت کنند  و در بهار آزمون و خطا را کنار بگذارند و تا آنجا که می توانند با یک نفر معتمد در ارتباط باشند و تا لحظه آخر تابع راهنمایی های او باشید ، هیچ وقت احساس نکنید که دیر است و تا لحظه آخر بجنگید ، نتیجه را به دست خداوند بسپارید و به او توکل کنید.

-موفقیت خود را تقدیم به چه کسی میکنید؟          

این موفقیت را تقدیم به همه ی کسانی میکنم که در این مسیر من را یاری نمودند و همچنین تمام کسانی که باید به عشق آنان تا آخر مسیر بجنگم و با موفقیت خود لبخند را بر لبانشان حک کنم.

                                                           ( با سپاس از دکتر گرامی آقای زانیار نصیری – دبیر ریاضی : آخکندی)

 

در ادامه کارنامه نتیجه اولیه این بزرگوار را مشاهده فرمایید :

 

معدل کتبی دیپلم معلولیت سهمیه زبان خارجی دین سال تولد شماره شناسنامه جنس نام خانوادگی و نام شماره پرونده
۱۸/۷۱ —- منطقه ۳ انگلیسی اسلام ۷۶ ————- مرد نصیری – زانیار ———–

 

سال اخذ پیش دانشگاهی عنوان پیش دانشگاهی کد دانش آموزی پیش دانشگاهی کد منطقه اخذ دیپلم کد دانش آموزی دیپلم سال اخذ دیپلم کد دیپلم عنوان دیپلم
۹۴ علوم تجربی —————– ۵۸۰۵ ————- ۹۳ ۱۰ ریاضی فیزیک
قطب بومی ناحیه بومی استان بومی محل تولد محل اخذ سال ماقبل دیپلم محل اخذ دیپلم محل اخذ مدرک پیش دانشگاهی
سه شش کردستان کردستان – دیواندره – مرکزی کردستان – دیواندره – مرکزی کردستان – دیواندره – مرکزی کردستان – دیواندره – مرکزی
:اعلام علاقه مندی بر اساس تقاضانامه

بهیار کارمندی غیر انتفاعی ، پیام نور
خیر خیر خیر
:وضعیت مجاز به انتخاب رشته در دوره های مختلف هر یک از گروههای آزمایشی

پذیرش رشته های صرفا براساس سوابق تحصیلی پذیرش رشته های با آزمون(پذیرش بر اساس آزمون و سوابق تحصیلی) گروه آزمایشی شماره داوطلبی
تمامی دوره ها ویژه فرهنگیان رشته های پیام نور و غیرانتفاعی دانشگاه فرهنگیان (مراکز تربیت معلم سابق ) و دانشگاه شهید رجایی بهیاران مجازی و پردیس خودگردان و مازاد دوره های روزانه / نوبت دوم
مجاز غیرمجاز مجاز مجاز*** غیرمجاز مجاز مجاز علوم تجربی ———-
مجاز غیرمجاز مجاز مجاز*** —- مجاز مجاز زبانهای خارجی ————
Top of Form

Bottom of Form

 

مشمول اعمال سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی : هستید Top of Form

Bottom of Form

 

مشمول اعمال سوابق تحصیلی دیپلم : هستید

 

وضعیت رتبه و نمره کل داوطلب در هر زیر گروه ، گروه آزمایشی : علوم تجربی
پنج چهار سه دو یک رتبه و نمره کل /زیرگروه ردیف
۱۹/۵۱% ۲۰/۲۱% ۱۶% ۱۷/۹۲% ۱۸/۱۸% میزان تاثیر سوابق تحصیلی دیپلم ۱
۵% ۵% ۵% ۵% ۵% میزان تاثیر سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی ۲
۲۲۹ ۲۱۳ ۵۸۸ ۱۷۶ ۱۸۵ رتبه در سهمیه بین ۱۸۵۸۰۴ نفر ۳
۱۶۸۸ ۱۶۴۴ ۳۲۶۵ ۱۳۵۵ ۱۴۴۸ رتبه کشوری (بدون سهمیه) بین۵۱۹۷۷۴ نفر ۴
۱۰۰۵۰ ۱۰۱۲۷ ۹۱۴۲ ۱۰۳۰۲ ۱۰۵۱۳ نمره کل نهایی ۵
فاقد تاثیر مثبت فاقد تاثیر مثبت فاقد تاثیر مثبت فاقد تاثیر مثبت فاقد تاثیر مثبت تاثیر مثبت سوابق تحصیلی ۶

 

 

 

نمرات خام دروس امتحانی گروه آزمایشی :علوم تجربی

 

دروس عمومی زبان و ادبیات فارسی زبان عربی فرهنگ و معارف اسلامی زبان خارجی
درصد نمره درس ۶۰/۰ ۷۰/۷ ۸۲/۷ ۴۶/۷

 

دروس اختصاصی زمین شناسی ریاضیات زیست شناسی فیزیک شیمی
درصد نمره درس ۰/۰ ۶۲/۳ ۶۲/۶ ۶۰/۰ ۷۵/۳

رتبه کل در سهمیه و آخرین رتبه مجاز شده در دوره های روزانه و نوبت دوم گروه آزمایشی علوم تجربی

 

 

رتبه کشوری (بدون اعمال سهمیه) آخرین رتبه مجاز در سهمیه ( دوره های روزانه ونوبت دوم ) رتبه کل در سهمیه ماکزیمم نمره کل زیر گروه ها
۱۵۰۳ ۵۶۰۳۵ ۱۹۵ ۱۰۵۱۳
Top of Form

Bottom of Form

وضعیت رتبه و نمره کل داوطلب در هر زیر گروه ، گروه آزمایشی زبانهای خارجی
چهار سه دو یک رتبه و نمره کل / زیر گروه ردیف
۲۵% ۱۱/۹۶% ۱۱/۹۶% ۱۱/۹۶% میزان تاثیر سوابق تحصیلی دیپلم ۱
۳/۸۹% ۳/۸۹% ۳/۸۹% ۳/۸۹% میزان تاثیر سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی ۲
۳۶۸ ۴۵۲ ۴۶۰ ۱۸۸۶ رتبه در سهمیه بین ۲۸۷۷۰ نفر ۳
۳۳۳۶ ۳۳۷۵ ۳۴۱۵ ۱۳۷۹۳ رتبه کشوری (بدون سهمیه) بین۱۱۵۸۰۳ نفر ۴
۸۵۵۰ ۵۹۹۹ ۵۹۹۹ ۶۹۹۵ نمره کل نهایی ۵
فاقد تاثیر مثبت فقط تاثیر مثبت دیپلم فقط تاثیر مثبت دیپلم فقط تاثیر مثبت دیپلم تاثیر مثبت سوابق تحصیلی ۶

نمرات خام دروس امتحانی گروه آزمایشی زبانهای خارجی

زبان تخصصی انگلیسی،فرانسه،آلمانی زبان خارجی فرهنگ و معارف اسلامی زبان عربی زبان و ادبیات فارسی دروس عمومی و اختصاصی
۶/۷ ۳۰/۷ ۷۸/۷ ۸۹/۴ ۷۳/۴ درصد نمره درس

رتبه کل در سهمیه و آخرین رتبه مجاز شده در دوره های روزانه و نوبت دوم گروه آزمایشی زبانهای خارجی

ماکزیمم نمره کل زیر گروه ها رتبه کل در سهمیه آخرین رتبه مجاز در سهمیه( دوره های روزانه ونوبت دوم ) رتبه کشوری (بدون اعمال سهمیه)
۸۵۵۰ ۴۳۲ ۹۲۰۴ ۴۱۳۳

  ( شماره تماس جهت مشاوره : ۰۹۳۳۲۵۵۴۱۴۴)

X
جزوات تکنیکی