کنکور

ما را حمایت کنید
  • دبیرستانی - کنکوری

    فرا

تبلیغ 2
تبلیغ 3
تبلیغ 2

تازه های سایتپست ویژه : بسته جامع و طلایی کنکور و دبیرستان

pakaij-tarh-jadid94

یکی از جامع ترین و ارزان ترین پکیج های کنکوری و دبیرستانی امروز در اختیار شما قرار دارد – شامل جزواتی که در هیج جای دیگری نخواهید یافت از مدرسین برتر کنکور و مدرسین رتبه های برتر- تکنیک هایی که راه را برای شما هموار خواهد نمود.فروش به صورت کلی و تک درس

جهت مشاهده کلیک کنید

تغییر رشته در پایه دهم

تغییر رشته در پایه دهم

چه در نظام آموزشی جدید و چه قدیم همیشه بودند دانش آموزانی که بعد از انتخاب رشته پشیمون میشن و میخوان رشتشون رو تغییر بدن! حالا اگه شما هم ازین دسته دانش آموزانی که خواستار تغییر رشته در پایه دهم هستند هستید به شما پیشنهاد می کنیم مطلب زیر رو مطالعه کنید.

همون طور که میدونید هدایت تحصیلی در پایان پایه نهم انجام میشه اما دانش آموزی که الان پایه دهم هست و از رشته ی خود ناراضیه میتونه با داشتن تاییدیه کتبی مشاور و همچنین کمیته هدایت تحصیلی منطقه ، ناحیه و یا شهرستان در پایه یازدهم در رشته ی مورد علاقه ی خودش به تحصیل ادامه بده.

اما حالا اگه این دانش آموز فنی حرفه ای باشه و بخواد بیاد یکی از رشته های نظری رو بخونه باید توی شهریور یا خرداد ماه سالی که دهم رو میخونه بره و امتحانات تغییر رشته رو (که شامل درس های تخصصی ای که پیش نیاز درس های تخصصی پایه یازدهم هستند) رو امتحان بده و در صورتی که همه ی درس ها رو با نمره ی قبولی پشت سر گذاشت میتونه پایه یازدهم در رشته ی مدنظر خودش تحصیل کنه.

اما دانش آموزی که بخواد در همون شاخه ی نظری رشته ی خودشو تغییر بده یا بخواد از شاخه ی نظری به شاخه ی فنی و حرفه ای بره باید همه ی درس های تخصصی اون رشته در پایه دهم رو امتحان بده ضمنا باید حواسش به ظرفیت پذیرش رشته ها باشه این ظرفیت رو کمیته ی هدایت تحصیلی شهرستان اعلام میکنه.

برای تغییر رشته در دوره ی روزانه نهایتا تا پایان شهریور سالی که در پایه دهم هستش فقط وقت هست و حداقل دو هفته قبل از شروع امتحانات خرداد یا شهریور دانش آموز متقاضی باید درخواست خودش رو کتبا به مدیر دبیرستان خودش تحویل بده. نکته ی مهم دیگه هم این هستش که دانش آموز متقاضی میتونه حداکثر در دو نوبت خرداد و شهریور امتحانات درس های تغییر رشته ی خودش رو امتحان بده.

اگر خواستید تغییر رشته بدید حتما قبلش خوب فکراتونو بکنید با پدر و مادر و معلم های خودتون مشورت کنید و بعد عاقلانه این تصمیم رو بگیرید. اما اگر تصمیمتون جدی شد بر تغییر رشته میتونید از کلاس ها و مشاوره های ما استفاده کنید تا بتونید در امتحانات تغییر رشته به خوبی موفق بشید و در سال آینده در رشته ی مورد علاقه ی خودتون به تحصیل ادامه بدید.

X
جزوات تکنیکی