ما را حمایت کنید
 • دبیرستانی - کنکوری

  فرا

تبلیغ 1
تبلیغ 5
تبلیغ 5

تازه های سایتپست ویژه : بسته جامع و طلایی کنکور و دبیرستان

 

pakaej-kamel-4یکی از جامع ترین و ارزان ترین پکیج های کنکوری و دبیرستانی امروز در اختیار شما قرار دارد – شامل جزواتی که در هیج جای دیگری نخواهید یافت از مدرسین برتر کنکور و مدرسین رتبه های برتر- تکنیک هایی که راه را برای شما هموار خواهد نمود.فروش به صورت کلی و تک درس

جهت مشاهده کلیک کنید

پست ویژه : کتاب کلید کنکور

kelid-11داوطلبان عزیز قبل از هرگونه هزینه برای کنکور ۹۵ کتاب کلید کنکور (فرمولتست) را ببینید

اولین کتاب کنکور که به مطبوعات راه یافت

کتابی شامل آنچه که طراحان سوالات کنکور از آن بهره می برند

کتاب کلید کنکور ویژه افزایش درصد (برای اولین بار در عمر کنکور ایران) ، کتابی که هر داوطلب برای کنکور باید داشته باشد.

وقتی همه خوابند یعنی چه ؟وقتی همه خواب و غافلند و شما هشیار ، تفاوت های مثبت شما نمایان می شود .

از مایکل شوماخر پرسیدند که راز موفقیت شما در اتومبیل رانی چیست ؟ او در پاسخ گفت : هر جا که همه پای خود را از روی گاز بر می داشتند من پای خود را بیشتر روی گاز می فشردم .

برترین کتاب کنکور در نمایشگاه بین المللی کتاب  جهت خرید کلیک کنید

جهت مشاهده کلیک کنید

منابع المپیاد زیست شناسی ( مرحله اول )

منابع المپیاد زیست شناسی ( مرحله اول )


۱. بیولوژی کمپبل ( زیست شناسی کمپبل ) ۲. بیولوژی سولومون ( زیست شناسی سولومون )

در مرحله اول برای دانش آموزانی که قصد آماده شدن برای المپیاد زیست شناسی را دارند – در کنار مطالعه کتاب های درسی و موازی با آن – مطالعه یک کتاب زیست شناسی عمومی ضروری است. در بین کتاب های زیست شناسی عمومی – بیولوژی کمپبل و بیولوژی سولومون از محبوبیت و مقبولیت بیشتری برخوردار هستند. بیولوژی کمپبل که به دو شکل ترجمه شده ( در چهار جلد ) و انگلیسی ( زبان اصلی در یک جلد ) موجود می باشد تا قبل از چاپ و انتشار نسخه ترجمه شده بیولوژی سولومون اصلی ترین منبع مطالعاتی دانش آموزان داوطلب شرکت در المپیاد زیست شناسی بود. هنوز نیز برخی از افراد از این کتاب استفاده می کنند. انتخاب بین بیولوژی کمپبل و بیولوژی سولومون به خود دانش پژوه بستگی دارد ولی در ادامه نکاتی را خواهیم گفت که به این انتخاب کمک کند:

 • از لحاظ سطح علمی – بیولوژی سولومون اندکی بالاتر و در نتیجه دشوار تر از بیولوژی کمپبل است.
 • در نتیجه مطالعه بیولوژی سوولومون برای دانش آموزان سال های آغازین مقطع دبیرستان باید با کمک دبیر و معلم زیست شناسی صورت بگیرد.
 • بیولوژی کمپبل ترجمه شده حداقل در ترجمه های پیشین از ترجمه خوبی برخوردار نبود و اشتباهات املایی یا دستوری فراوانی در آن وجود داشت. احتمالا این مشکل در چاپ های جدید رفع شده است.
 • واژه هایی که دانش آموز برای اولین بار با آن ها مواجه می شود و هیچ گونه توضیحی در مورد آن ها داده نشده است در بیولوژی سولومون بسیار بیشتر است.
 • متن و نحوه بیان بیولوژی کمپبل انگلیسی ساده تر روان تر و قابل فهم تر است.

به طور کلی برای دانش آموزانی که قصد دارند کاملا مستقل کار کرده و خودخوانی کنند توصیه می کنیم از بیولوژی کمپبل استفاده کرده و دانش آموزانی که قصد دارند به همراه یک معلم یا استاد کار کنند بیولوژی سولومون را توصیه می کنیم.
برای دانلود نسخه انگلیسی این کتاب ها می توانید به بخش کتاب های زیست شناسی وبسایت مراجعه کنید.
منابع تخصصی المپیاد زیست شناسی ( مرحله دوم )


بعد از مطالعه کامل و دقیق یک کتاب زیست شناسی عمومی مثل سولومون یا کمپبل و بعد از حل کردن نمونه سوالات زیادی برای مطالب مطالعه شده – دانش پژوه تا حدود زیادی برای شرکت در مرحله اول المپیاد زیست شناس آماده شده است و اگر مطالعه خوبی انجام داده و سوال های زیادی حل کرده باشد احتمال قبولی در مرحله اول زیاد است. در این قسمت نوبت به مطالعه کتاب های تخصصی برای شرکت در آزمون مرحله دوم و دوره تابستانی است. هر چند مطالعه این کتاب ها برای مرحله دو است ولی مطالعه قبل از آزمون مرحله اول نیز می تواند به افزایش شانسی قبولی کمک زیادی بنماید.
فقط دقت به این نکته ضروری است: بارها از دانش آموزان شنیده ایم که ده ها کتاب مختلف را خوانده اند ولی وقتی سوال هایی بسیار ساده از این کتاب ها طرح می شود قادر به پاسخگویی نیستند. به یاد داشته باشیم که فقط خواندن مهم نیست. باید علاوه بر خواندن خوب بفهمید – یاد بگیرید و به خاطر بسپارید. برای آشنایی با روش های درست مطالعه بخش مشاوره سایت را ببینید.
به یاد داشته باشیم که در المپیاد سوال هایی طرح نمی شوند که با یک دور روزنامه وار خواندن یک کتاب بتوان به آن ها پاسخ داد. باید مطالب کتاب ها را خوب یاد بگیرید به خاطر بسپارید به یاد داشته باشید و بتوانید تحلیل کنید تا اگر از قدرت حل مسئله ی خوبی هم برخوردار بودید بتوانید به سوالات به درستی پاسخ دهید.
کیفیت مطالعه ( چگونه خواندن )* بسیار مهم تر از کمیت آن ( چقدر خواندن ) است

۳. بیوشیمی ( لنینجر – هارپر – استرایر – دولین )

برای مطالعه منابع تخصصی چند راه وجود دارد. یکی اینکه به ترتیب سر فصل های کتاب های زیست شناسی عمومی – همان مباحث را به ترتیب از کتاب های تخصصی مطالعه کنیم. همچنین می توان همه منابع مهم را کنار هم و موازی هم پیش برد.
یکی از موضوعات مهمی که باید مطالعه شود بیوشیمی است. بیوشیمی که هر سال بخشی از سوالات آزمون های مرحله اول و دوم را به خود اختصاص می دهد علم مطالعه ملکول های زیستی است. برای مطالعه بیوشیمی ۴ کتاب تخصصی وجود دارد که عبارت اند از: بیوشیمی لنینجر – بیوشیمی پزشکی هارپر – بیوشیمی استرایر – بیوشیمی دولین
در بین این کتاب ها از نظر بنده بیوشیمی لنینجر می تواند برای دانش آموزان داوطلب شرکت در المپیاد زیست شناسی مفید واقع شود. چرا که در مرحله اول نسبت سایر کتاب ها از ترجمه مناسب و متن ساده و روانی برخوردار است. همچنین در این کتاب سعی شده تمام واژه های تخصصی توضیح داده شوند و دانش آموز در مطالعه این کتاب سردرگم نمی شود. علاوه بر این ها دیدگاه نویسنده این کتاب به بیوشیمی یک دیدگاه زیست شناسی سلولی و مولکولی است و به نحو مناسبی به آموزش مفاهیم پرداخته است.
در بیوشیمی هارپر همانگونه که از نامش پیداست به بررسی بیوشیمی پزشکی پرداخته شده و علم بیوشیمی از دیدگاه بالینی بررسی شده است ( که چندان به درد دانش آموزان المپیادی نمی خورد ) در بیوشیمی استرایر دانش آموز با واژگان تخصصی ای مواجه می شود که تعریف برای آن ها در کتاب وجود ندارد و این موضوع باعث سردرگمی دانش پژوه می شود. بیوشیمی دولین نیز علاوه بر داشتن رویکر بالینی و پزشکی – از حجم بسیار زیادی نیز برخوردار است.

در بخش دانلود کتاب های زیست شناسی می توانید نسخه الکترونیکی ( pdf ) انگلیسی این کتاب ها را دریافت نمایید.
۴. زیست شناسی سلولی و مولکولی

برای دانش آموز داوطلب المپیاد زیست شناسی ، کتاب های تخصصی زیست شناسی سلول و مولکولی مثل آلبرتز و لودیش و … بسیار پیشرفته و پیچیده هستند و در مراحل ابتدایی هیچ نیازی به مطالعه این کتاب ها وجود ندارد. برخی از کتاب ها در رابطه با موضوع زیست شناسی سلولی و مولکولی وجود دارند که مخصوص داوطلبان شرکت در المپیاد های زیست شناسی تالیف شده اند. یکی از این کتاب ها که بسیار توصیه می شود، کتاب زیست شناسی سلولی تالیف محمد حسین امیری است. در این کتاب علاوه بر آموزش مفاهیم مورد نیاز در هر فصل، در انتهای فصل نیز سوالات المپیادی پیشرفته و دشواری آورده شده است که دانش پژوه را به فکر کردن وا می دارد. بیشتر این سوالات از آزمون های مرحله دوم یا دوره تابستانی المپیاد های زیست شناسی جمع آوری شده اند.

۱۸۳ ديدگاه

 1. نیایش می‌گه:

  سلام من دارم می رم نهم و در مدرسه فرزانگان۱ تیزهوشان درس می خونم و ما تقریبا درس های دبیرستان رو تموم کردیم و دارم سولومون و کمپبل رو می خونم مبخواستم بپرسم از الان خوندن خوبه ?و اینکه بعد از این کتاب ها چی بخونم و میتونم تو مرحله اول رتبه بالا بیارم ? خواهشا راهنمایی کنید ☺

 2. Farin می‌گه:

  سلام من امسال دومو دبیرستان رو شروع میکنم و میخواستم در المپیاد شرکت کنم باید کتابای درسی پایه پیش و سوم رو هم بخونم؟؟؟؟؟
  برای مرحله اول خوندن کتای بیولوژی کمپبل یا سولومون کافی؟؟؟ کدوموش بهتره؟؟؟؟؟

 3. سپیده می‌گه:

  سلام من سال هشتمی هستم و از تابستون قصد دارم ک مطالعه داشته باشم برای المپیاد های زیست
  من از تمامی بچه های مدرسمون ک تو کشور رتبه تک رقمی زیست داشتن پرسیدم گفته بودن شرکت تو المپیاد ها یه ریسک بزرگه به نظر شما هم همین طوره؟
  در ضمن تشکر میکنم به خاطر مطالب کامل و خوبتون

  • fera می‌گه:

   سلام بله راست میگن یه ریسکه اما اگه توان و وقت کافی دارید برید بخونید چون برای دبیرستان و کنکور شما مفیده البته برای شما مشخص نیست که کنکور به چه شکل باشه.

 4. متین فعال می‌گه:

  سلام من اولی هستم و امسال زیست قبول شدم.برای تابستان۹۴بعد ازکمپبل چی بخونم؟؟لطفأجواب را به ایمیل من بفرستید[matinfaal32@gmail.com]

  • fera می‌گه:

   سلام شما می توانید از کتاب های انتشارات فاطمی یا دانش پژوهان که ویژه المپیاد مرحله دوم نوشته شده استفاده نمایید.

 5. YASAMAN می‌گه:

  سلام من سال اولی هستم و تا الات شیمی کار کردم و هدفم المپیاد شیمی بوده ولی الان نظرم تغییر کرده و میخوام زیست رو انتخاب کنم…به نظر شما اگه بخوام با خود خوانی پیش برم کدوم یکی بهتر یا آسون تره؟؟؟لطفا کمکم کنید…ممنون

 6. محمدامین می‌گه:

  ببخشید
  بیولوژی کمپل انتشارات خانه زیست شناسی هم خوبه ؟ اون چهار جلدی که گفتین ترجمه شده ولی کمپل که دوره ۷ جلدیه؟
  من از استان های جنوبی کشورم استان بوشهر شهرستان بوشهر و به دلیل دور بودن از کتاب هایی که بتونه من رو به خوبی آماده کند مثل دانش آموزان کلان شهرها که دسترسی دارن بعضی از کتابها شاید امکان پیدا شدنشون نباشه
  اگر میشه توی یک فایل پی دی اف کتابهای مرحله اول و مرجله دوم رو بصورت مختصر توضیح بدهید که کتابهایی مثل کمپل که خانه زیست ترجمش رو به عهده دارد
  با تشکر فراوان

 7. محمدامین می‌گه:

  سلام و خسته نباشید و متشکر از سایت خوبتون

  من سال اول دبیرستان هستم و برای سال دوم از اول تیر ماه میخوام خودمو برای المپیاد آماده کنم ولی نمیدونم چه چیز هایی رو بخونم .در مورد فصل های المپیاد مثل اکولوژی و بیو شیمی و … هم بی اطلاعم .اگر امکانش هست منابع المپیاد رو تمام و کامل به ایمیل من ارسال کنید ممنون میشم.
  باتشکر

 8. پریا می‌گه:

  سلام خسته نباشید تو رو خدا جواب بدین من امسال دوم تجربی ام میخوام برای سال اینده المپیاد شرکت کنم لطفا راهنمایی

  کنید برای کتاب ها لطفا

 9. آیدین می‌گه:

  سلام
  میخواستم بپرسم که اگه بخواهیم در سال دوم در المپیاد شرکت کنیم ، باید چه مضوعاتی رو مطلعه کنیم …
  باید (( همه جلد های کمپبل یا هر کتاب دیگه ای که معرفی کردین )) رو مطالعه کنیم یا فقط موضوعات سال دوم رو ؟؟
  لظفا راهنمایی کنید

 10. ؟ می‌گه:

  سلام من کلاس هشتم هستم و میخوام از تابستون امسال خوندن المپیاد رو شروع کنم بنظرتون کدوم کتاب رو اول شروع کنم بهتره؟ باتشکر

 11. mary می‌گه:

  سلام من اول دبیرستانم.میخواستم بدونم برای المپیاد چه کتاب های بخونم برای شرکت کردن سال بعد

 12. alireza می‌گه:

  سلام !
  منم سال دوم هستم و اینکه از پارسال مهر ماه یعنی اوایل سال اول دبیرستانم شروع به خواندن کتاب های سسولومون و کمپبل و بیوشیمی و سلولی ومولکولی به همراه یه معلم وارد و با ۳۹ سال سابقه کار شروع به خواندن کردم به نظر شما میتونم مرحله اول رو امسال بگزرونم یا برای سال دیگه وایسم و بز کتاب های مختلفو کار کنم؟!!!!!!! در ضمن من مدرسه شهید بهشتی (تیزهوشان) میرم و معدلم هم ۱۹.۹۲ هست میخواستم بدونم معدلم و مدرسم سهمیه ای نداره؟!

 13. مهسا می‌گه:

  سلام
  من سال دومم امسال برای المپیاد زیست ثبت نام کردم ولی چون مدرسه دیر بهم خبر داد نتونستم چیز زیادی بخونم
  بنظرتون چی کار کنم اول اسفند هم مرحله ی اولشه
  واقعیتش من بیشر قصد دارم با سوالات اشنا بشم ک برای سال سومم درصد موفقیتم بالا بره
  اگه میشه منابعی ک برای المپیاد ضروری هست رو هم بهم بگید
  مرسی

 14. کسری می‌گه:

  سلام
  امسال سال اول دبیرستانم.کمپبل ها رو هم تموم کردم الان هم دارم اکولوژی رفتار می خونم.اولا که برای کتاب بعدی آلبرتس رو شروع کنم یا لنینجر رو؟؟؟
  راستی در منابع ذکری از کتابایی چون مویز و ریون و حل مسیله ژنتیک و…. نیومده .خوندن اونا خوبه؟؟؟ یا وقت تلف کردنه؟؟؟
  در جواب محمد رضا هم باید بگم که باید کل کمپبل رو بخونی چون که با خوندن جلد یک فقط کمی بیوشیمی یاد می گیری و تو سلولی و فیزیو و …. نمی تونی مهارت پیدا کنی.

 15. فایزه می‌گه:

  سلام.من دوم دبیرستانم و تصمیم دارم سال بعد تو المپیاد شرکت کنم.اگه به کتابای دبیرستان تسلط پیدا کنم برای مدال آوردن کافیه یا حتما باید بیولوژی کمپل رو هم کامل بخونم؟تو رو خدا جواب بدید.

  • fera می‌گه:

   سلام نه کافی نیست و باید به کمپل هم مسلط بشد. موفق و موید باشید . هر چند که در سایت المپیاد ذکر کردن تسلط بر دبیرستان کافی هست اما نه باید قوی تر باشید.

 16. امیر محمد می‌گه:

  استاد تورو هر کسی دوست دارین کمکم کنین..من اول دبیرستانم و میخوام از همین الان برای سال بعد المپیاد بخونم ولی هرچی میگردم کتابهای بیولوژی کمپل و سولومون رو ب زبان فارسی یا ترجمه شده پیدا نمیکنم ..میشه لطفا کمکم کنین..بگین از کجا میشه تهییشون کرد ،دلنلود کرد یا حتی خرید…لطفا جواب بدین. آیا تو نمایشگاه کتاب تهران هست؟

 17. فاطمه می‌گه:

  سلام
  استاد کتاب هایی که معرفی کردید برای سال چهارم دبیرستان هستن یا مقاطع بالاتر و اینکه چقدر زمان برای پاسخ دادن داریم
  و ممنون میشم بگید کدوم کتاب مفیده که بخونیم و اصلا امیدی هسته یکماهه قبول شیم ممنونم
  در پناه حق

 18. محمدرضا می‌گه:

  سلام.من پایه هفتمم و هدفم اینه که تو المپیاد زیست مقام بیارم و یه جورایی عاشق زیستم و کتاب های وزارتی رو تموم کردم.میخوام شروع به خواندن کمپبل کنم.به نظر شما دوره هفت جلدیشو بگیرم یا سه جلدی(اونی که عکس قورباغه داره)؟

 19. امیرحسین می‌گه:

  سلام من دوم هستم و میشه تو یه ماه کتابهارو بخونی و مرحله اول المپیادو رد کنی؟؟
  من خودم خوندمشون ولی احساس میکنم کم خوندنم.امکان قبول شدنم تو مرحله اول چقدره؟؟

 20. نازنین می‌گه:

  سلام استاد من سال دومم و واسه المپیاد زیست سال بعد، تقریبا از آبان امسال شرو کردم ….. به نظرتون با این وضعیت میتونم موفق بشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ به نظر شما خیلی دیر شرو نکردم؟؟؟؟؟؟؟ لطفا راهنماییم کنید.

 21. رضا می‌گه:

  سلام من دانش اموز سال اول دبیرستان هستم . و امسال هم فقط می خواهم به طور ازمایشی در المپیاد زیست شرکت کنم چون هدف من برای مدال اوردن سال بعده من تا همین الان کتاب های دبیرستان را خوندم و اگر این کتاب هایی را که معرفی کردید کامل بخونم امکان موفقیت من تا مرحله ی کشوری چطور است . لطفا پاسخ بدید

 22. ستاره می‌گه:

  سلام.سال اول هستم برای موفقیت در المپیاد باید همه ی جلد های کمپل رو بخونم؟کدوم جلد ها اولویت دارن؟

 23. اروین می‌گه:

  استاد نگفتی که زیست سلولی و مولکولیو بیو شیمی هم لازمه ی مرحله ی اوله ؟

 24. اروین می‌گه:

  کمپبل رو ندارم .فکر اگه نیتونم تو یه ماه این همه مطلب رو بخونم برا همین امسال شرکت نکنم و تابستون واسه سال بعد آماده شم . تابستان فقط سولومون و زیست ۱و ۲ و۳ و۴ چهر رو بخونم کافیه یا بیو شیمی و زسیت شناسی مولکولی و سلولی رو همبخونم؟

 25. اروین می‌گه:

  استاد این زیست شناسی سولومون شش جلد هست . چقر زمان واسه خواندن این شش جلد نیاز دارم و بعد اینکه با خواندن این شش جلد امکان قبولیم چند درصد میباشد

 26. اروین می‌گه:

  استاد خود زیست سولبون کافی نیست ؟

 27. اروین می‌گه:

  با سلام من امسال دوم هستم و میخواستم در المپیاد زیست شناسی شرکت کنم و کتاب های زیست سولومون و چهار سال دبیرستان تهییه و ولی هنوز هیچ کدوم رو مطاله نکردم با اینکه یه ماه تا آزمون نمونده . به نطر شما امکان خواندن کل دبیرستان و زیست سولوبون تو یه ماه هست ؟ و با مطالعه ی این منابع امکان قبولی من چند درصد می باشد ؟

 28. ghasem می‌گه:

  با سلام .من دانش آموز سال سوم دبیرستان هستم و جهت شرکت در المپیاد‌‍‌‌‌‌‍ ثبت نام کردم.از شما عزیزان خواهش میکنم که نهایت کمک را به من بکنید که چه کار باید بکنم.چون من هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارم.ممنون میشم که به دادم برسید!

 29. masoud می‌گه:

  سلام سال دوم دبیرستان بهمن ماه میخوام المپیاد زیست شناسی بدم من الان نمی دونم چی کار کنم از کجا شروع کنم؟؟؟ لطفا کمک کنید

 30. هستی می‌گه:

  سلام.یه سوالم مونده بود اونوقت این کتابای کمپل واینا کل چهار سال توشه؟یعنی اگه بخوامسال دیگه شرکت کنم از الان میخوام کل سولومون و کمپل رو بخونم خوبه ؟

 31. هستی می‌گه:

  سلام من واقعا گیج شدم لطفا کمکم کنید .ازمون یک ماه دیگس؟اونقت من دیگه امسال شانس ندارم ؟ چون باید بقیه سال سوم و سال چهارمم بخونم؟حتما باید۴سالو خوند برای سال سوم؟چون تازه فهمیدم

 32. علی می‌گه:

  من اول هستم و میخواستم بدونم میتونم تو مرحله اول قبول شم یا نه . البته با کتاب کمپبل

 33. مهسان می‌گه:

  سلام من امسال اول هستم و قصد دارم هر دو کتاب رو بخونم….آیا به نظرتون میتونم مدال بدست بیارم؟؟؟؟؟؟؟

 34. سارا می‌گه:

  با سلام میخواستم بپرسم حتما برای سال دومیا خوندن کتاب های سوم چهارم لازمه؟آخه چه جوری بخونیم؟

 35. علی می‌گه:

  سلام به جای کتاب های فوق میتوان از کتاب دانش زیست شناسی ریچارد کوف استفاده کرد؟

 36. خشایار می‌گه:

  به نظرتون اگه من هر هفت جلد کمپل رو بخونم می تونم مدال بیارم

 37. داریوش می‌گه:

  سلام. برای مرحله اول کدوم جلد کمپبل رو باید مطالعه کنیم چون ۷ جلد کتابه؟؟؟؟؟

  • زهرا می‌گه:

   استاد المپیاد پارسالمون ( آقای گلکار که واقعا ممنونشونم ) گفتن کمپل ۶ رو اول بخونید

   • زهرا می‌گه:

    دلیلش اینه که کمپل ۶ کتابای درسیه البته به صورت مفصل و جامع با نکات اضافی و توی این سالا بیشتر از کمپل ۶ و ۴ سوال اومده تا بقیه کمپلا…
    من الان سال دومم و کمپل ۶ و ۴ رو دارم میخونم اما بعضی از تعاریف به کمپلای قبلی وابسته هستش که در این صورت باید از استادتون کمک بگیرین
    موفق باشید

 38. mahsa می‌گه:

  سلام من دوم دبیرستان رشته ی تجربی ام ب نظرتون اگر من سال سوم در المپیاد زیست شرکت کنم دیر نیست؟

 39. هومن می‌گه:

  سلام برای دانلود سوالات المپیاد زیست شناسی مرحله اول باید کدوم سایت برم؟

  با تشکر از خدماتتان

 40. Mahsan می‌گه:

  سلام من اول دبیرستان هستم برای قبولی در مرحله اول المپیاد ما هم باید هر ۷ تا کمپل و خوند یا فقط بعضی قسمتای مهمش و کتابای ۴ سال دیگه کافیه ؟؟؟

 41. شروین می‌گه:

  ببخشید من اگه فقط بیولوژی کمپبل را مطالعه کنم احتمال این که مرحله اول قبول شم هست؟؟

 42. RH AC TC می‌گه:

  ببخشید مطالعه این دوکتاب میتونه در کنکور کمکم کنه؟؟؟
  چون من میخوام واسه کنکور بخونمشون.
  (باتشکر)

 43. شادی می‌گه:

  من سال دومی هستم میخوام تو المپیاد شرکت کنم ابتدا باید کتاب های درسی سوم وچهارمم بخونم بعداز آن کتابهای دیگ را مطالعه کنم

 44. سید محمد حسین می‌گه:

  سلام،سولومون بهتره خونده بشه برای مرحله اول یا کمپل و در ضمن بهتر نیست از اول دبیرستان شروع به خوندن کنیم؟

 45. فاطمه می‌گه:

  سلام من سال دومی هستم به غیر از کتاب های درسی تمامی سال ها چه کتاب چی رو تهیه کنم و روزی چند ساعت بخونم تا آمادگی پیدا کنم ممنون

 46. مهدی می‌گه:

  سلام برا مرحله اول فقط سولومون کافیه یا لنینجر وسلولی مولکولی هم میخواد

 47. shadi می‌گه:

  سلام من سوم میتونم امسال برای المپیاد زیست شرکت کنم؟

 48. محمد رضا می‌گه:

  سلام برا المپیاد زیست مرحله اول باید شش جلد کمپبل رو بخونیم یا جلد اول ؟

X
جزوات تکنیکی
X