ما را حمایت کنید
 • دبیرستانی - کنکوری

  فرا

تبلیغ 2
تبلیغ 3
تبلیغ 4

تازه های سایتپست ویژه : انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۵ توسط برترین مشاوران کشور

SABET-FERA

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۵ توسط برترین مشاوران کشور – مرکز انتخاب رشته سبزتدریس با در اختیار داشتن مشاوران مجرب و با چندین سال تجربه در زمینه انتخاب رشته کنکور،انتخاب رشته ای اصولی و دقیق را برای شما داوطلبان گرامی انجام خواهد داد.تمامی سوالات خود پیرامون انتخاب رشته را از مشاوران سبزتدریس بپرسید.شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۴۷

پست ویژه : فروش نرم افزار تبدیل pdf به word

فروش نرم افزار تبدیل pdf به word

pdftodoc

فروش نرم افزار برای تبدیل pdf های فارسی به word (پسوند doc) به قیمت پانزده هزار تومان.این نرم افزار کاملا بصورت ابتکاری نوشته شده و با نمونه های خارجی و دیگر نرم افزارها فرق دارد

برای دریافت اطلاعات بیشتر و نحوه خرید اینجا را کلیک کنید.

پست ویژه : بسته جامع و طلایی کنکور و دبیرستان

pakaij-tarh-jadid94

یکی از جامع ترین و ارزان ترین پکیج های کنکوری و دبیرستانی امروز در اختیار شما قرار دارد – شامل جزواتی که در هیج جای دیگری نخواهید یافت از مدرسین برتر کنکور و مدرسین رتبه های برتر- تکنیک هایی که راه را برای شما هموار خواهد نمود.فروش به صورت کلی و تک درس

جهت مشاهده کلیک کنید

منابع المپیاد زیست شناسی ( مرحله اول )

منابع المپیاد زیست شناسی ( مرحله اول )


۱. بیولوژی کمپبل ( زیست شناسی کمپبل ) ۲. بیولوژی سولومون ( زیست شناسی سولومون )

در مرحله اول برای دانش آموزانی که قصد آماده شدن برای المپیاد زیست شناسی را دارند – در کنار مطالعه کتاب های درسی و موازی با آن – مطالعه یک کتاب زیست شناسی عمومی ضروری است. در بین کتاب های زیست شناسی عمومی – بیولوژی کمپبل و بیولوژی سولومون از محبوبیت و مقبولیت بیشتری برخوردار هستند. بیولوژی کمپبل که به دو شکل ترجمه شده ( در چهار جلد ) و انگلیسی ( زبان اصلی در یک جلد ) موجود می باشد تا قبل از چاپ و انتشار نسخه ترجمه شده بیولوژی سولومون اصلی ترین منبع مطالعاتی دانش آموزان داوطلب شرکت در المپیاد زیست شناسی بود. هنوز نیز برخی از افراد از این کتاب استفاده می کنند. انتخاب بین بیولوژی کمپبل و بیولوژی سولومون به خود دانش پژوه بستگی دارد ولی در ادامه نکاتی را خواهیم گفت که به این انتخاب کمک کند:

 • از لحاظ سطح علمی – بیولوژی سولومون اندکی بالاتر و در نتیجه دشوار تر از بیولوژی کمپبل است.
 • در نتیجه مطالعه بیولوژی سوولومون برای دانش آموزان سال های آغازین مقطع دبیرستان باید با کمک دبیر و معلم زیست شناسی صورت بگیرد.
 • بیولوژی کمپبل ترجمه شده حداقل در ترجمه های پیشین از ترجمه خوبی برخوردار نبود و اشتباهات املایی یا دستوری فراوانی در آن وجود داشت. احتمالا این مشکل در چاپ های جدید رفع شده است.
 • واژه هایی که دانش آموز برای اولین بار با آن ها مواجه می شود و هیچ گونه توضیحی در مورد آن ها داده نشده است در بیولوژی سولومون بسیار بیشتر است.
 • متن و نحوه بیان بیولوژی کمپبل انگلیسی ساده تر روان تر و قابل فهم تر است.

به طور کلی برای دانش آموزانی که قصد دارند کاملا مستقل کار کرده و خودخوانی کنند توصیه می کنیم از بیولوژی کمپبل استفاده کرده و دانش آموزانی که قصد دارند به همراه یک معلم یا استاد کار کنند بیولوژی سولومون را توصیه می کنیم.
برای دانلود نسخه انگلیسی این کتاب ها می توانید به بخش کتاب های زیست شناسی وبسایت مراجعه کنید.
منابع تخصصی المپیاد زیست شناسی ( مرحله دوم )


بعد از مطالعه کامل و دقیق یک کتاب زیست شناسی عمومی مثل سولومون یا کمپبل و بعد از حل کردن نمونه سوالات زیادی برای مطالب مطالعه شده – دانش پژوه تا حدود زیادی برای شرکت در مرحله اول المپیاد زیست شناس آماده شده است و اگر مطالعه خوبی انجام داده و سوال های زیادی حل کرده باشد احتمال قبولی در مرحله اول زیاد است. در این قسمت نوبت به مطالعه کتاب های تخصصی برای شرکت در آزمون مرحله دوم و دوره تابستانی است. هر چند مطالعه این کتاب ها برای مرحله دو است ولی مطالعه قبل از آزمون مرحله اول نیز می تواند به افزایش شانسی قبولی کمک زیادی بنماید.
فقط دقت به این نکته ضروری است: بارها از دانش آموزان شنیده ایم که ده ها کتاب مختلف را خوانده اند ولی وقتی سوال هایی بسیار ساده از این کتاب ها طرح می شود قادر به پاسخگویی نیستند. به یاد داشته باشیم که فقط خواندن مهم نیست. باید علاوه بر خواندن خوب بفهمید – یاد بگیرید و به خاطر بسپارید. برای آشنایی با روش های درست مطالعه بخش مشاوره سایت را ببینید.
به یاد داشته باشیم که در المپیاد سوال هایی طرح نمی شوند که با یک دور روزنامه وار خواندن یک کتاب بتوان به آن ها پاسخ داد. باید مطالب کتاب ها را خوب یاد بگیرید به خاطر بسپارید به یاد داشته باشید و بتوانید تحلیل کنید تا اگر از قدرت حل مسئله ی خوبی هم برخوردار بودید بتوانید به سوالات به درستی پاسخ دهید.
کیفیت مطالعه ( چگونه خواندن )* بسیار مهم تر از کمیت آن ( چقدر خواندن ) است

۳. بیوشیمی ( لنینجر – هارپر – استرایر – دولین )

برای مطالعه منابع تخصصی چند راه وجود دارد. یکی اینکه به ترتیب سر فصل های کتاب های زیست شناسی عمومی – همان مباحث را به ترتیب از کتاب های تخصصی مطالعه کنیم. همچنین می توان همه منابع مهم را کنار هم و موازی هم پیش برد.
یکی از موضوعات مهمی که باید مطالعه شود بیوشیمی است. بیوشیمی که هر سال بخشی از سوالات آزمون های مرحله اول و دوم را به خود اختصاص می دهد علم مطالعه ملکول های زیستی است. برای مطالعه بیوشیمی ۴ کتاب تخصصی وجود دارد که عبارت اند از: بیوشیمی لنینجر – بیوشیمی پزشکی هارپر – بیوشیمی استرایر – بیوشیمی دولین
در بین این کتاب ها از نظر بنده بیوشیمی لنینجر می تواند برای دانش آموزان داوطلب شرکت در المپیاد زیست شناسی مفید واقع شود. چرا که در مرحله اول نسبت سایر کتاب ها از ترجمه مناسب و متن ساده و روانی برخوردار است. همچنین در این کتاب سعی شده تمام واژه های تخصصی توضیح داده شوند و دانش آموز در مطالعه این کتاب سردرگم نمی شود. علاوه بر این ها دیدگاه نویسنده این کتاب به بیوشیمی یک دیدگاه زیست شناسی سلولی و مولکولی است و به نحو مناسبی به آموزش مفاهیم پرداخته است.
در بیوشیمی هارپر همانگونه که از نامش پیداست به بررسی بیوشیمی پزشکی پرداخته شده و علم بیوشیمی از دیدگاه بالینی بررسی شده است ( که چندان به درد دانش آموزان المپیادی نمی خورد ) در بیوشیمی استرایر دانش آموز با واژگان تخصصی ای مواجه می شود که تعریف برای آن ها در کتاب وجود ندارد و این موضوع باعث سردرگمی دانش پژوه می شود. بیوشیمی دولین نیز علاوه بر داشتن رویکر بالینی و پزشکی – از حجم بسیار زیادی نیز برخوردار است.

در بخش دانلود کتاب های زیست شناسی می توانید نسخه الکترونیکی ( pdf ) انگلیسی این کتاب ها را دریافت نمایید.
۴. زیست شناسی سلولی و مولکولی

برای دانش آموز داوطلب المپیاد زیست شناسی ، کتاب های تخصصی زیست شناسی سلول و مولکولی مثل آلبرتز و لودیش و … بسیار پیشرفته و پیچیده هستند و در مراحل ابتدایی هیچ نیازی به مطالعه این کتاب ها وجود ندارد. برخی از کتاب ها در رابطه با موضوع زیست شناسی سلولی و مولکولی وجود دارند که مخصوص داوطلبان شرکت در المپیاد های زیست شناسی تالیف شده اند. یکی از این کتاب ها که بسیار توصیه می شود، کتاب زیست شناسی سلولی تالیف محمد حسین امیری است. در این کتاب علاوه بر آموزش مفاهیم مورد نیاز در هر فصل، در انتهای فصل نیز سوالات المپیادی پیشرفته و دشواری آورده شده است که دانش پژوه را به فکر کردن وا می دارد. بیشتر این سوالات از آزمون های مرحله دوم یا دوره تابستانی المپیاد های زیست شناسی جمع آوری شده اند.

تبلیغ 4
تبلیغ 4

۲۷۱ ديدگاه

 1. مبینا می‌گه:

  سلام.من دانش اموز پایه دهم هستم.میخواستم ببینم میتونم المپیاد شرکت کنم؟؟؟الان میتونم شروع کنم؟؟؟ازمون چه زمانیه؟؟؟؟؟

 2. روژين می‌گه:

  سلام من دانش اموز پایه ی دهم هستم و به المپیاد زیست علاقه مندم ولی تازه شروع به خوندن کردم و فعلا فقط بیوشیمی کمپبلو تموم کردم از اون جایی که به شیمی هم علاقه دارم خیلی بین این دو المپیاد دو به شکم و حتی اگر یک مطلب کوچک در زیستو نفهمم سریعا فکر می کنم باید تغییر المپیاد بدم و اصلا این شرایط حالت روحی خوبی برای من فراهم نکرده😞میشه لطفا منو راهنمایی بفرمایید

 3. MAEDEH می‌گه:

  سلام من امسال میرم نهم(فرزانگانیم) و میخوام شروع کنم برای اماده شدن.من حفضیاتم خیلی خوب نیس ولی اگه مطبیو بفهمم هیچوقت یادم نمیره…الان وقت خوبیه برای شروع کردن؟با چه کتابایی شروع کنم؟اول زیست دبیرستان رو بخونم یا سولومون و کدوم جلدش رو برای مرحله اول باید بخونم؟

 4. قاسم می‌گه:

  سلام .من تازه دارم میرم سوم دبیرستان سطح مطالعات زیستی من متوسط بوده اما از حالا میخام برای المپیاد بخونم .بنظرتون وقت میکنم سولومون سوم وچهارم رو بخونم؟

  • fera می‌گه:

   نه دیر نیست

  • پاسخ دهنده می‌گه:

   وقتتو روی سولومون نذار نمی گم بده ولی منبع اصلی المپیاد بیشتر کشور ها کمپبل هست البته باید بگم برای مرحله اول بهتره بیشتر روی کتابای درسی که خلاصه ی کمپبل هستن رو بخونی اگه قبول شدی به صورت جدی برو سراغ (به ترتیب(البته تقریبا یکی ان مطالبشون))
   ۱.بیولوژی کمپبل
   ۲.بیولوژی سولومون
   ۳.بیولوژی ریون
   ۴.کتابای تخصصی مثل زیست شناسی سلولی مولکولی (مباحثی رو که توشون مشکل داری)

 5. امیر می‌گه:

  سلام من دانش آموز نهم به دهم هستم و میخوام امسال در کلاس های المپیاد شرکت کنم و برای ازمون ورودی باید کتاب کمپبل جلد اول رو امتحان بدم ،ایا بعد از ورودی باز هم این کتاب به دردم خواهد خورد!؟یا دیگه استفاده ای نداره؟

 6. بیتا می‌گه:

  سلام من پایه نهم هستم میرم دهم می خواستم بدونم در سال ۹۵-۹۶ ازمون برای من ازمایشی است یا نه؟ لطفا به سوالم پاسخ بدید. متشکرم

 7. danshamooz می‌گه:

  سلام.من دانش اموز سال دوم دبیرستانم امسال میرم سوم.خیلی علاقه به زیست دارم و انگیزه زیادی هم دارم.کتب های زیست سال های بعدی دبیرستانو از دوستام قرض گرفتم و تا حدودی خوندم.واقعا برام اسونه و این از روی علاقه است…با کمک دبیرم اگه کل تابستونو زیست بخونم بو نظرتون ترو المپیاد مرحله اول سال۹۵میتونم شرکت کنم و قبول بشم؟شانس قبولیم چقدره؟توروخدا نگین که روی کنکور سرمایه گزاری کنم…..اخه من استعدادشو دارم…درضمن اطلاعاتم راجع به المپیاد کمه لطفا من رو راهنمایی کنید(همه کامنت هارو خوندم)

 8. المپیاد می‌گه:

  ببخشید یه سوال … دوستی که فرموده بودن معلمشون آقای صادقی هستن میشه بپرسم کلاس ایشون کجاست و کجا تدریس میکنن ؟؟؟

 9. محمدرضا می‌گه:

  سلام استاد
  من سال بعد دهم میرم و از امسال برای المپیاد کتاب کمپل رو خوندم…بهتره دیگه چی بخونم و آیا لازمه دوباره کمپل رو بخونم؟

 10. Dr.alireza می‌گه:

  سلام بهترین موقع برای شروع کردن قبل از سال دوم دبیرستانه .منابع مرحله اول کتاب های زیست دوره دبیرستان + کمپل + یه چند تا خورده مونده دیگس که خوندنشون ضروریه . اگه بیشتر خواستید بدونید این آیدیه تلگرام منه : Doctoralphaalireza@

 11. عرفان می‌گه:

  سلام . تو رو خدا کمکم کنید . من دوم تجربی ام . کتاب سولومون ویژه دوم خریدم
  ولی نمیدونم همه یک کتاب رو باید بخونم یا نه! یعنی اینکه نمیدونم چقدر برای
  کنکور مفیده . تو رو خدا جواب بدید … مرسی

 12. dani می‌گه:

  ببخشید زمان ازمون کیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 13. ملیانفرماتیک می‌گه:

  تو رو خدا یکی جواب منو بده ؟؟؟!!!!!

 14. ملیانفرماتیک می‌گه:

  می خام از صفره صفر شروع کنماااا!!!سوالاتش به زبان انگلیسیه؟؟؟!!!

 15. ملیانفرماتیک می‌گه:

  زمانش کیه و منابش؟نهمی ام…خوبه از الان شروع کنم؟؟؟؟

 16. مدال طلا می‌گه:

  پس گایتون و زنتیک ساسان امینی چی؟

 17. عهدیه می‌گه:

  ﺍﺯ ﻧﯿﻤﻪ ﺩﻭﻣﺪﯼ ﻭﺍﺳﻪ ﺍﻟﻤﭙﯿﺎﺩ ﺯﯾﺴﺖ ﺧﯿﻠﯽ ﺩﯾﺮﻩ ﺑﺨﻮﻧﯽ

 18. عهدیه می‌گه:

  ﺳﻼﻡ ﻣﻦ ﺳﺎﻝ ﺳﻮﻡ ﺗﺠﺮﺑﯽ ﺍﻣ ﻣﯿﺨﻮﺍﺳﺘﻢ ﻭﺍﺳﻪ ﺍﻟﻤﭙﯿﺎﺩ ﺯﯾﺴﺖ ﺑﺨﻮﻧﻢ ﻭﻟﯽ ﻓﮑﺮ ﮐﻨﻢ ﺷﺮﻭﻉ ﮐﺮﺩﻥ ﺗﻮ ﻧﯿﻤﻪ ﺩﻭﻡ ﺩﯾﮕﺮ ﺧﯿﻠﯽ ﺩﯾﺮ ﺑﺎﺷﻪ ﯾﻌﻨﯽ ﻓﻘﻂ ﺧﻮﻧﺪﻧ ﮐﺘﺎﺏ ﮐﺎﻓﯽ ﻧﯿﺴﺖ ﺑﺎﯾﺪ ﺗﻮ ﺍﯾﻦ ۱۵ ﺭﻭﺯﻫ ﮐﻪ ﻣﻮﻧﺪﻩ ﺑﺁﯾﺪ ﺑﯿﺨﯿﺎﻝ ﺷﻤﺎ ﭼﻮﻧ ﺧﯿﻠﯽ ﺩﯾﺮ ﺷﺮﻭﻉ ﮐﺮﺩﻡ ﻟﻄﻔﺎ ﺯﻭﺩﺟﻮﺍﺏ ﺑﺪﯾﺪ

 19. سمانه می‌گه:

  سلام من دوم تجربی مدرسه علامه طباطبائی تهرانم…من المپیاد زیست شرکت کردم..قبلا هم کل زیستو خوندم..اما میترسم نتونم…/

 20. مهنا می‌گه:

  سلام من امسال پایه منم هستم و تیزهوشان درس میخونم میخواستم بدونم امسال واسه نهم المپیاد هست یا آزمایشی ?و اینکه چطوری ثبت نام کنم اگه میشه پاسخ بدین نظرات و خوندم

 21. زهرا می‌گه:

  ببخشید اشتباه شد المپیاد زیست منظورم بود

 22. زهرا می‌گه:

  سلام خسته نباشید .من دانش اموز پایه دوم دبیرستانم و میخواستم برا المپیاد شیمی بخونم الان اذر هستیم گفتید که بهمن مرحله اولشه بخونم میتونم موفق بشم یا خیلی دیره برا شروع ؟

 23. دریا می‌گه:

  سلام اقا سجاد من فرزانگان کرمان درس می خونم احتمال گرفتن ازمون ورودی زیر ۳ درصده ولی شرط معدل هست برای المپیاد بخون از نظر من البته من هشتمم ولی برای نهم ها هم احتمالش خیلی کمه

 24. سجاد می‌گه:

  با سلام من سال نهم هستم و در علامه حلی یک تهران مشغول به تحصیل…
  حالا وقت مطالعه زیادی نداریم با این حساب که آزمون ورودی به دبیرستان داریم…
  چیکار کنم؟المپیاد یا ورودی؟

 25. Roya می‌گه:

  سلام من هشتم هستم و از الان دارم برا المپیاد می خونم ،ساعت مطالعم باید چقدر باشه که
  وقت کم نیارم ؟؟

 26. زهرا حیدری می‌گه:

  سلام من پایه دوم دبیرستانم رشته تجربی,میخواستم بدونم المپیاد کی برگذارمیشع وفقط مطالعه جلد های کمپل کافیه؟چقدوقت داریم

 27. ی سوال می‌گه:

  ی سوال?
  اگه من به کل مباحث المپیاد زیست مسلط بشم
  میتونم زیست کنکور رو صد بزنم????

 28. نگین می‌گه:

  سلام من پایه سوم متوسطه (نهم)هستم و امسال هم المپیادهست میخواستم بدونم ایا غیر از کمپل کتاب های درسی چه سال هایی رو بتید بخونیم و المپیاد تقریبا کی هستش ؟؟؟ متشکرم

 29. کوثر می‌گه:

  با سلام و احترام
  لطفا منابع اصلی المپیاد زیست رو روی سایت بگذارید و هم هزینه کل المپیاد و به چه شکلی باید شرکت کنم و همچنین راه خود آزمایی را چی پیشنهاد می کنید .
  اگر هم شد استادی هم معرفی کنید . ممنون می شوم
  لطفا پاسخ را در اسرع وقت بدهین ممنونم بازم

  • fera می‌گه:

   لطفا با سایت اصلی اون در ارتباط باشین

   • زهراحیدری می‌گه:

    سلام من دوم تجربی هستم میخوام اماده المپیادزیست شم,به نظرتون دیرنیس؟دقیقاکی برگزارمیشه؟نحوه سوالات چگونه است؟مرحله اول چند جلداول کمپل کافیه؟برای مرحله اول زیست سوم وچهارم هم لازمه؟
    خیلی برام مهمه لطفاکمک کنید
    ممنونو سپاس گذار..منتظرم

 30. فرگل می‌گه:

  سلام شما در جواب ببه منا خانم گفتید دیره می تونم بپرسم چرا چون من هم الان شرایط ایشون رودارم ومی تونم روزی دوساعت برای زیست وقت بذارم

 31. منا می‌گه:

  سلام من الان دوم دبیرستان رشته تجربی هستم و می خوام برای المپیاد شروع کنم ایا الان برای خوندن زیست وقت هست یا نه

 32. nooshin می‌گه:

  باعرض سلام من سال دوم دبیرستان هستم و می خوام برای المبیاد زیست بخونم از طرفی هم برای کنکور شروع کردم میگم چجوری برای المبیاد بخونم که مزاحم کنکورم نشه خواهش میکنم که سریع جواب بدید

 33. Pourya می‌گه:

  سلام من دانش آموز نهم هستم وشروع به خوندن بیولژى کمپل کردم اما مى ترسم که وقت کافى واسه خودن همه ى جلد هارو ندارم یا دارم؟. خواهشاًً جواب بدید

 34. Harry می‌گه:

  سلام خسته نباشید…
  من کتاب بیوشیمی لنینجر تا استرایر رو خریدم که حدود ۵۰۰ صفحست…این کتاب سطحش تقریبا بالاست و خوندنش تقریبا مشکله…میخواستم بدونم الان باید برم بیوشیمی لنینجر رو بخرم یا راهکاری وجود داره که همین کتاب رو بفههمم؟؟؟
  با سپاس فراوان

 35. Zahra می‌گه:

  از کجا باید تهیه کنم کتاب هارو؟؟

 36. sadaf می‌گه:

  ببخشید و یه سوال دیگه همه ی کتاب هایی که تو سایت ها برای المپیاد نوشته رو باید بخونی؟ اخه اینا خیلی زیادن

 37. sadaf می‌گه:

  سلام ممنونم از مطلبتون اما یه سوال این برای چه پایه ای است؟

 38. Zahra می‌گه:

  سلام من دانش آموز پایه نهم از مدرسه تیزهوشان هستم
  میخواستم اطلاعاتی درموردش بدونم و اینکه کتاب هارو از کجا باید تهیه کرد و اگه از الان بخونم شناس قبولی دارم؟
  و ثبت نام کی هست و اگه قبول شم شرایط دانشگاه چطور خواهد بود؟
  ممنون اگه جواب بدین(کامنت های قبلی رو خوندم)

 39. zahra می‌گه:

  سلام. من دانش آموز سال نهم مدرسه تیزهوشان هستم.
  سوالم اینه که آزمون پایه های مختلف با هم فرق داره؟
  دوم اینکه کدوم جلد های بیولوژی کمپل رو باید بخونم؟
  و آخر هم اینکه من اطلاعات کمی درباره المپیاد دارم و میخوام بدونم چطور میتونم ثبت نام کنم؟؟
  خواهشا جواب بدید

 40. حسین می‌گه:

  ببخشید ی سوال دیگه هم داشتم واسه فیزیولوژی چه کتابی رو معرفی می کنید معلم ما (آقای محمد امین صادقی ک به تازگی در دانمارک مدال طلای جهانی هم گرفتن ا بهشون تبریک می گم) فیزیولوژی گایتون رو معرفی کردن ولی بیشتر کتاب بالینی ب نظر میاد
  واسه اکولوژی چی بخونیم

 41. حسین می‌گه:

  بیوشیمی لنینجر ویرایش چندمو بخونیم ویرایش پنجم جلد اول رو دارم جدای بعدی رو هم از همون ویرایش پنجم بخونم یا ویرایش تازه رو بخرم

 42. حسین می‌گه:

  بیوشیمی لنینجر ویرایش چندمو بخونیم

 43. reza می‌گه:

  ببخشید ۷ تا جلد هست هر کدام متفاوت یعنی جلد اول رو بخونم؟

 44. reza می‌گه:

  سلام ببخشید من یه سوال داشتم برای مرحله ی اول باید کدام جلد بیولوژی کمپبل رو خوند؟ ممنون میشم جواب بدید

 45. تینا می‌گه:

  سلام استاد برای المپیاد زیست تسلط به ریاضی خیلی مهمه؟
  و ایا اگه کسی از الان که دهه ی اول مرداده شروع کنه برای شروع خیلی دیره؟
  یه دنیا تشکر اگه جواب بدید
  خدانگهدار

 46. sara می‌گه:

  سلام اسه ی من تاد گرامی

  من دانش اموز پایه ی هشتم در تیزهوشان هستم و انگیزه ی من رفتن به دانشگاه بدون کنکور است . آیا حالا باید کتاب بیولوزی کمپیل را مطالعه کنم یا اول کتاب های وزارتی تا سال چهارم دبیرستان را مطالعه کنم .

  خیلی سپاسگزارم

 47. farnaz می‌گه:

  سلام من دانش آموز سال نهم هستم
  کاملا مبتدی ولی با انگیزه ی بالا برای المپیاد زیست و هدفم ورود به دانشگاه بدون کنکور هست
  از همین تابستون هم میخوام آغاز کنم
  منابع رو برام میگذارید (منابع برای من که کاملا مبتدی هستم )
  و لطفا بگید شانس قبولی یکی مثل من در یه همچین مسابقات چقدر ؟یعنی تا چه حدی امیدوار باشم

  • fera می‌گه:

   سلام اگه متن و نظرات کاربران رو بخونید منابع کامل معرفی شده.
   شانس قبولی شما بالاست البته با پشتکار خیلی زیاد!!

 48. شیما می‌گه:

  سلام استاد من تمام کتاب بیولوژی کمپل رو خوندم ولی کتابای وزارتی رو نخوندم میخواستم بدونم خوندن اونا هم لازمه یابا همین کتابا می تونم تو مرحله اول قبول بشم.
  یک دنیا ممنون میشم اگه جواب بدید.

 49. مریم می‌گه:

  سلام استاد
  من امسال وارد سال دوم میشم میخواستم بدونم که برای شرکت در مرحله اول خواندن بیولوژی کمپل کافیه یا لازمه کتاب های سال سوم و چهارم دبیرستان رو هم بخونیم.

  خیلی ممنون میشم اگه جواب بدید.

X
جزوات تکنیکی